Zdaniem wstępu, konkursy dla Państwa są oczywiście bezpłatne!

Tradycja pisania kartek świątecznych sięga jeszcze czasów starożytności. Znali ją już wówczas Chińczycy, którzy na papierowych karteczkach składali sobie życzenia z okazji nadejścia Nowego Roku. Starożytni Egipcjanie zaś, winszowali sobie z tej samej okazji na zwojach papirusu. Do Europy zwyczaj ten dotarł około roku 1400, kiedy to w Niemczech pojawiły się pierwsze drewniane tabliczki, na których wyryte były noworoczne życzenia. Najstarsza natomiast świąteczna kartka pocztowa, w dzisiejszym rozumieniu, rozpoczęła swą historię w Anglii, w roku 1846. W Polsce tradycja ta znana jest od ponad stu lat.

W dzisiejszych czasach, kiedy ten świat tak szybko pędzi do przodu, kiedy ludzie ciągle gdzieś się spieszą i myślą, aby się nie spóźnić, pisanie kartek wydawać by się mogło staroświeckie. Jednak wcale tak nie jest. Po chwilowym zauroczeniu Internetem i tzw. e-kartką, ludzie ponownie powracają do wysyłania tradycyjnych kartek świątecznych. Dlaczego? Odpowiedź wydaje się prosta. Otóż własnoręcznie napisane życzenia, w zaklejonej kopercie, są bodaj najbardziej adekwatnym sposobem, najlepiej oddającym nastrój świąt, oraz emocji i uczuć do osób bliskich naszemu sercu.

Konkurs „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”

REGULAMIN DO POBRANIA

Miejsce I

Już niebawem

Już wkrótce umieścimy informację o nagrodach konkursowych. Bądźcie z Nami na bieżąco!

Miejsce II

Miejsce III

• Popularyzacja polskich tradycji;
  • Nauka rywalizacji w przyjaznej atmosferze;
  • Budowanie pewności siebie;
  • Doskonalenie umiejętności plastycznych;
  • Wykazanie się kreatywnością.

• Uczestnictwo w konkursie polega na wykonaniu przez uczestnika techniką dowolną pracy plastycznej na temat: „Najpiekniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”;
  • Konkurs kierowany jest do Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych, Ponadgimnazjalnych i Licealnych;
  • Prace przesłane na konkurs muszą być pracami nigdzie wcześniej nie publikowanymi jak również nie przedstawionymi na innych konkursach.

Kryteria Oceniania

Prace uczestników oceniane będą przez Komisję, która w swojej ocenie będzie uwzględniać:

• Poziom artystyczny wykonanej pracy
  • Oryginalność, pomysłowość oraz pracochłonność;
  • Estetyka wykonania;
  • Stopień nawiązania do tradycji;
  • Ciekawa treść życzeń .

Komisja oceniać będzie prace w trzech kategoriach.

• Szkoła podstawowa – klasy 1-3
  • Szkoła podstawowa – klasy 4-6 (8)
  • Gimnazja i Szkoły Ponadgimnazjalne - klasy 1-3 (4)

Dyplomy dla Laureatów.

Komisja wybierze po trzy prace w trzech kategoriach wiekowych.