Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Kartka świąteczna może mieć różne formy. Dzisiaj, wiele osób przesyła życzenia za pomocą telefonu lub komputera.

Na szczęście, w dobie rozwoju informatyki, nie zapominamy o wysyłaniu kartek świątecznych tradycyjną drogą pocztową. Adresaci kartek świątecznych, zachwyceni ich wykonaniem oraz treścią życzeń, zatrzymują je na długo.

Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które powstają własnoręcznie wykonane przez dzieci, ozdabiane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca.

I właśnie na takie kartki wykonane przez uczniów Szkół Podstawowych czekamy!!!

Konkurs „Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa”

REGULAMIN DO POBRANIA

Miejsce I

Tablet Lark

Tablet Lark FreeMe X4 7 wyposażony został w 7" ekran, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1GHz i 512MB pamięci operacyjnej RAM. Dostęp do tysięcy aplikacji na platformie Android sprawia, że tablet ten może stać się domowym centrum rozrywki, zapewniającym wiele interesujących sposobów rozrywki dla każdego.

Wbudowana bateria wystarcza na 5 godzin korzystania z tabletu/ czterordzeniowy procesor/ ekran 7"/ łączność WiFi/ system Android 4.4/ wbudowany aparat o rozdzielczości 0.3MPix

Miejsce II

Okulary VR

Okulary VR to przypominające gogle urządzenie, w środku  którego montujemy smartfon z systemem Android lub iOS.
- Smartfon montujemy wewnątrz gogli w uniwersalnym uchwycie typu sticky mat”. W ten sposób zamocowany smartfon jest zamykany w bezpiecznej  kieszeni, która dodatkowo wyposażona jest w otwory wentylujące dzięki czemu uzyskujemy komfortową pracę urządzenia
- Wewnątrz gogli znajduje się podziałka ułatwiająca montaż smartfona, dzięki której możemy uzyskać odpowiedni podział na 2 strefy, niezbędny do uzyskania efektu 3D
- Gogle VR STORM posiadają soczewki asferyczne
- Regulowane soczewki odpowiednimi suwakami na górnej obudowie powodują najlepszy kąt widzenia  dla oka
- Gogle posiadają 3 taśmowy uchwyt na głowę (regulowany)

Miejsce III

Pendrive

Pendrive o pojemności 8GB w kształcie przyboru szkolnego. Posiada interfejs USB 2.0.

• umożliwienie uczniom zaprezentowanie swojego talentu,
  • popularyzowanie polskich tradycji świątecznych,
  • rozwijanie zdolności plastycznych młodzieży,

Uczestnicy konkursu wykonują jedną kartkę świąteczną , wykonane z papieru ręcznie, wybranymi przez siebie technikami plastycznymi - rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, grafika itp. z ciekawie wypisanymi życzeniami (prosimy nie podpisywać życzeń) interpretacja tematu dowolna i zależna od osoby wykonującej pracę.

Kryteria Oceniania

Prace uczestników oceniane będą przez Komisję, która w swojej ocenie będzie uwzględniać:

- poziom artystyczny wykonanej pracy
- oryginalność, pomysłowość, pracochłonność, estetyka wykonania
- stopień nawiązania do tradycji
- ciekawą treść życzeń

Komisja oceniać będzie prace w dwóch kategoriach.

- Szkoła podstawowa – klasy 1-3
- Szkoła podstawowa – klasy 4-6

Dyplomy dla Laureatów.

Komisja wybierze trzy pracę, i siedem wyróżnionych prac.

Przyznanych zostanie 20 dyplomów w ramie, dla laureatów, po 10 dla każdej grupy wiekowej.

Grupa wiekowa w kategorii Szkoła podstawowa – klasy 1-3

Grupa wiekowa w kategorii Szkoła podstawowa – klasy 4-6