Zdobądź certyfikat Wiarygodnego Liceum

spełniających najwyższe standardy
edukacyjne i dydaktyczne

DBAŁOŚĆ o bezpieczeństwo uczniów

CZYM JEST PROGRAM WIARYGODNE LICEUM?

Kategoria Wiarygodne Liceum powstała w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoim uczniom.

Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, będący dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania szkoły.

DLA KOGO PROGRAM WIARYGODNE LICEUM ?

Wiarygodne Liceum jest Programem, który ma na celu wyróżnić najlepsze Licea w całej Polsce. Projekt ma charakter ogólnokrajowy, natomiast został opracowany z podziałem na poszczególne powiaty.
Program dedykowany jest szkołom, które przede wszystkim osiągają wysoki wskaźnik EWD (Edukacyjnej Wartości Dodanej). Jest to wskaźnik opracowywany przy współpracy z Ministerstwem Edukacji przez Instytut Badań Edukacyjnych. Wskaźnik ten dotyczy porównania wyników maturalnych z egzaminami gimnazjalnymi. W ten sposób wykazuje się, jaką efektywność/postęp dany uczeń wykonał w szkole. Szczegóły procesu kwalifikacji i weryfikacji do Programu zawarte są w regulaminie.

Warunki uczestnictwa w Programie i otrzymania unikalnego wyróżnienia

Wypełnienie Deklaracji Uczestnictwa w Programie .

Regulamin Programu

Akceptacja Regulaminu Programu oraz dostarczenie wymaganych dokumentów.

Celem projektu jest ułatwienie potencjalnym kandydatom na uczniów do Liceum wyboru takiej szkoły, która w pełni odpowie na ich potrzeby, a także wyróżnia się na rynku edukacyjnym.

wiarygodne-liceum