II edycja MATEMATYKA nadeszła!

weź udział i wygraj nagrody

Już po raz drugi Międzynarodowa Szkoła Matematyki 2+2 i Wiarygodna Szkoła , organizują konkurs skierowany do uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Licealnych. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział pięciuset szesnastu  uczniów z trzydziestu jeden szkół. Komisja wyłoniła czterdziestu jeden laureatów.

Druga edycja, tak jak poprzednia, polega na rozwiązaniu zadań testowych. Tym razem odpowiedzi należy zaznaczyć na teście, nie będzie arkusza odpowiedzi. Konkurs różni się także częścią, w której będą przyznawane punkty za kreatywność.

Aby wziąć udział w konkursie należy pobrać test z zadaniami oraz oświadczenie/zgodę rodzica na udział w konkursie .

Celem organizowanego konkursu jest poszerzanie oraz popularyzacja wiedzy matematycznej. Ponadto jest to zachęta do podejmowania przez młodzież prób rozwiązywania trudnych problemów matematycznych, jak również motywacja do doskonalenia umiejętności samodzielnego i twórczego myślenia.

ZGODA NA UCZESTNICTWO

• umożliwienie uczniom zaprezentowania swoich umiejętności w dziedzinie matematyki,
  • rozwijanie zainteresowania naukami ścisłymi,
  • rozwijanie talentów młodzieży,

• uczestnictwo w konkursie polega na rozwiązaniu samodzielnie zadań testowych i naniesieniu odpowiedzi bezpośrednio na teście (czas: godzina zegarowa);
  • Konkurs kierowany jest do Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych, i Licealnych.

Kryteria oceny

• Poprawność rozwiązanych zadań;
  • Kreatywność – w wyznaczonej części konkursu.
  1. klasy 0-1 SP
  2. klasy 2-3 SP
  3. klasy 4-5 SP
  4. klasy 6-7 SP
  5. Gimnazjum
  6. Liceum

Gry MatEmaTyk

Jednym słowem matematyczna zabawa dla całej rodziny Burza mózgów ogromna dla tych mniejszych i nawet tych starszych! Dobrą okazją było przetestowanie gry na urodzinach synka Zjechała się cała rodzinka, dużo osób w różnym wieku. Na pierwszy ogień poszła babcia, siostrzenica, ja i szwagier Instrukcja napisana jasno o czytelnie dla każdego. Plansza bardzo fajnie i kolorowo zrobiona. Karty również zachęcają swoją kolorystyką do zabawy. To wszystko sprzyja liczeniu.

Memory - tabliczka mnożenia

Gra Memory Tabliczka mnożenia to szybki, wesoły sposób na nauczenie dzieci tabliczki mnożenia. 200 kart będzie wyzwaniem dla pamięci niejednego z dorosłych . Dzieci od lat 5 mogą grać mniejszymi zestawami, ćwicząc stopniowo pamięć i poszczególne działania. Gra dla całej rodziny.

Wiele innych gadżetów!

Już wkrótce nastąpi aktualizacja informacji odnośnie nagród. Śledźcie Nas na bierząco!

Puzzle Matematyczne

Designerskie koszulki 2+2

Dyplomy dla Laureatów

Komisja wybierze osiemnastu laureatów.

Testy

Poniżej znajdą Państwo testy do pobrania, dla danych kategorii wiekowych.

Test dla kategorii: 0-1 Szkoły Podstawowe

Test dla kategorii: 2-3 Szkoły Podstawowe

Test dla kategorii: 4-5 Szkoły Podstawowe

Test dla kategorii: 6-7 Szkoły Podstawowe