1.Termin nadsyłania prac: do 31 pażdziernika

2. Ogłoszenie wyników: 3 listopada

regulamin konkursu swieto drzewa

Co nam dają drzewa? Są miłe dla oka, oczyszczają powietrze, chronią przed palącym słońcem w upalny dzień, dają materiał na budowę domu i smaczne owoce. Powodów, dla których warto chronić drzewa jest zdecydowanie więcej – o czym należy pamiętać w dniu 10 października, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa.

Święto Drzewa to program edukacyjny realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku. Ogólnopolska akcja sadzenia drzew, która odbywa się co roku w okolicach 10 października, ma w swoich założeniach służyć ochronie drzew oraz popularyzacji ich znaczenia w biosferze. Ma także podnosić świadomość ekologiczną społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Organizatorzy chcę zainspirować dzieci, młodzież, nauczycieli i wszystkich uczestników do podejmowania lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzewostanu.

Kryteria Oceniania

a) Poziom artystyczny zrealizowanego zadania;
b) Oryginalność oraz kreatywność;
c) Styl i pomysłowość sporządzonego reportażu

a) Uczestnictwo w konkursie polega na zasadzeniu drzewa lub drzew, zrobieniu zdjęcia oraz napisaniu reportażu z tego wydarzenia;
b) Konkurs kierowany jest do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych;
c) Prace przesłane na konkurs muszą być pracami nigdzie wcześniej nie publikowanymi jak również nie przedstawionymi na innych konkursach.

Cele konkursu:

a) Pogłębianie zainteresowania dzieci i młodzieży ochroną środowiska;
b) Kształtowanie postaw i zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i mlodzieży;
c) Inicjowanie działań praktycznych związanych z poprawą stanu środowiska.

Wyniki zostaną ogłoszone dnia:

03.11.2017

Termin nadsyłania prac mija:

31.10.2017

Wyniki konkursu: