WIARYGODNA SZKOŁA JĘZYKOWA

WZMOCNIJ WIZERUNEK SWOJEJ SZKOŁY

JESTEŚMY NIEZALEŻNYM PODMIOTEM CERTYFIKUJĄCYM

POTWIERDŹ WIARYGODNOŚĆ SWOJEJ SZKOŁY JĘZYKOWEJ

CZYM JEST PROGRAM WIARYGODNA SZKOŁA JĘZYKOWA?

Kategoria Wiarygodna Szkoła Językowa powstała w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoich uczniów. Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, będący dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania Szkoły.

DLA KOGO PROGRAM WIARYGODNA SZKOŁA JĘZYKOWA ?

Wiarygodna Szkoła Językowa jest Programem, który ma na celu wyróżnić najlepsze szkoły w całej Polsce. Program ma charakter ogólnokrajowy, natomiast został opracowany z podziałem na poszczególne powiaty.
Aby stać się oficjalnym Uczestnikiem Programu, należy spełnić standardy, które zostały opracowane w oparciu o wytyczne wynikające z Ustawy o systemie oświaty i Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie akredytacji placówek i ośrodków prowadzących kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych.

Warunki uczestnictwa w Programie i otrzymania unikalnego wyróżnienia

Wypełnienie Deklaracji Uczestnictwa w Programie oraz akceptacja Regulaminu Programu i dostarczenie wymaganych dokumentów.

Kryteria

- dydaktyczne
-bazy
-jakości obsługi
-osiągnięcia szkoły
-formalno-prawne

Celem projektu jest ułatwienie potencjalnym kandydatom na uczniów do Szkoły Językowej wyboru takiej szkoły, która w pełni odpowie na ich potrzeby, a także wyróżnia się na rynku edukacyjnym.

wiarygodna_szkola_jezykowa