
Nasza szkoła oferuje naukę w 4 bardzo nowoczesnych i pożądanych na rynku pracy zawodach:
– technik organizacji reklamy,
– technik ekonomista,
– technik informatyk,
– technik cyfrowych procesów graficznych.
Technik organizacji reklamy to ciekawy i posiadający dużą przyszłość zawód. Łączy wiedzę ekonomiczną, organizacyjną, psychologiczną, a także lingwistyczną. Tak szeroki zakres wiedzy i umiejętności umożliwia absolwentom pozyskanie ciekawej pracy w szeroko rozumianej reklamie, która jest nieodłącznym elementem gospodarki rynkowej.
Absolwent ma możliwość podjęcia pracy w: agencjach reklamowych /na stanowisku agenta reklamowego, account manager, copywriter, art designer/, agencjach public relations, działach marketingu i reklamy przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych, biurach ogłoszeń i działach promocji środków masowego przekazu, agencjach scenariuszowych, studiach graficznych, studiach produkcyjnych, agencjach ds. kontaktów z prasą i kształtowania opinii publicznej.
Technik ekonomista to bardzo nowoczesny zawód. Absolwent podejmujący pracę w tym zawodzie jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
1) planowania i prowadzenia działalności gospodarczej;
2) obliczania podatków;
3) prowadzenia spraw kadrowo-płacowych;
4) prowadzenia rachunkowości;
5) wykonywania analiz i sporządzania sprawozdań z działalności podmiotów prowadzących działalność gospodarczą
Technik ekonomista może być zatrudniony na wszystkich stanowiskach pracy w małych
podmiotach gospodarczych, jak również na innych stanowiskach, na których potrzebna jest
podstawowa wiedza i umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości ( biura rachunkowe, urzędy administracji publicznej).
Technik informatyk
Ze względu na ogromny rozwój technik komputerowych jaki nastąpił w ostatnich latach technik informatyk to zawód atrakcyjny, popularny i poszukiwany na rynku pracy. Absolwent szkoły w zawodzie technik informatyk jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
1) montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych;
2) projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami;
3) projektowania baz danych i administrowania bazami danych;
4) tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
Technik informatyk może podejmować pracę we wszystkich gałęziach gospodarki, w których mają zastosowanie komputery, m.in.:
- punkty serwisowe (montaż, modernizacja i naprawa komputerów, odzyskiwanie danych),
- działy obsługi informatycznej każdej firmy,
- obsługa i administrowanie sieci komputerowych,
- działy obsługi graficznej wydawnictw,
- działy obsługi marketingowej firm,
- projektowanie i administrowanie stron,
- własna działalność gospodarcza w zakresie usług informatycznych,
- sklepy komputerowe, dystrybucja sprzętu komputerowego i oprogramowania.
Technik cyfrowych procesów graficznych jest zawodem szerokoprofilowym kształcącym w dziedzinie związanej z multimediami, które wykorzystują różne formy informacji oraz różne formy przekazu. Daje to przyszłym absolwentom realne szanse na zatrudnienie nie tylko w Polsce, ale także w krajach Unii Europejskiej. Absolwenci są ekspertami w obsłudze nowoczesnego oprogramowania w zakresie grafiki 2D i 3D oraz projektowania, redagowania publikacji i druków, składu i przygotowania do druku, procesów reprodukcyjnych, technologii procesów cyfrowych, projektowania witryn WWW, tworzenia e-booków, prezentacji multimedialnych (filmów, zdjęć), przygotowaniu sytemu identyfikacji wizualnej, użytkowania urządzeń cyfrowych stosowanych w procesach poligraficznych oraz prowadzenia kontroli jakości procesów i produktów poligraficznych. Absolwenci posiadają umiejętność projektowania wszelkiego rodzaju ulotek, folderów, wizytówek, raportów, katalogów, plakatów, banerów, billboardów, stron internetowych, animacji, efektów specjalnych, albumów, czasopism, broszur i książek oraz umiejętności profesjonalnego poruszania się w nowych mediach.
Technik cyfrowych procesów graficznych jest przygotowany do podjęcia pracy w wydawnictwach , w drukarniach , w zakładach poligraficznych, w agencjach reklamowych , w studiach graficznych, w przemyśle (np. w wzornictwie przemysłowym, w przygotowywaniu materiałów do szkoleń zawodowych dla pracowników, w reklamie firm i sprzedaży produktów firmowych), w obsłudze Internetu i projektowaniu witryn WWW, w edukacji – np. prowadzeniu komputerowych kursów szkoleniowych.
Doskonale przygotowana kadra, spośród której wielu nauczycieli pełni funkcję egzaminatora podejmuje działania, dzięki którym uczniowie są dobrze przygotowani do osiągnięcia sukcesu na rynku pracy oraz w następnym etapie edukacyjnym. Osiągamy wiele sukcesów w olimpiadach, konkursach oraz egzaminach zewnętrznych.