szkola
przezdszkole
firma
esklep
stacja
gmina

WYSOKI POZIOM EDUKACYJNY I DYDAKTYCZNY

CERTYFIKAT WIARYGODNE TECHNIKUM

DBAŁOŚĆ O BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW

CERTYFIKAT • WIARYGODNE • TECHNIKUM

WYRÓŻNIJ SWOJĄ PLACÓWKĘ NA TLE KONKURENCJI

WZMOCNIJ WIZERUNEK SWOJEGO TECHNIKUM

DROGOWSKAZ DLA RODZICÓW I UCZNIÓW PRZY WYBORZE PLACÓWKI DYDAKTYCZNEJ

ZWIĘKSZ ZAINTERESOWANIE SWOIM TECHNIKUM

WYRÓŻNIJ SIĘ SPOŚRÓD INNYCH SZKÓŁ

PREV
NEXT

CZYM JEST PROGRAM WIARYGODNE TECHNIKUM?

Kategoria Wiarygodne Technikum powstała w odpowiedzi na rosnącą potrzebę promowania wiarygodnego i solidnego wizerunku polskich szkół, które reprezentują właściwy poziom edukacyjny i wychowawczy oraz zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoich uczniów.

Synonimem uczestnictwa w Programie jest przyznawany Certyfikat Wiarygodności, będący dowodem spełnienia powyższych kryteriów i potwierdzeniem właściwych standardów funkcjonowania Technikum.

DLA KOGO PROGRAM WIARYGODNE TECHNIKUM ?

Wiarygodne Technikum jest Programem, który ma na celu wyróżnić najlepsze szkoły w całej Polsce. Program ma charakter ogólnokrajowy, natomiast został opracowany z podziałem na poszczególne powiaty.
Program dedykowany jest szkołom, które przede wszystkim osiągają wysoki wskaźnik EWD (Edukacyjnej Wartości Dodanej). Jest to wskaźnik opracowany przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej przez Instytut Badań Edukacyjnych. Wskaźnik ten dotyczy porównania wyników maturalnych z egzaminami gimnazjalnymi. W ten sposób wykazuje się, jaki postęp dany uczeń wykonał w szkole.
Uczestnictwo w Programie uzależnione jest od pozytywnie przeprowadzonej weryfikacji. Szkoła może zdobyć dodatkowe punkty za udział w wielu projektach unijnych lub jeśli prowadzi swoje autorskie projekty. Punktowana jest także ciekawa i innowacyjna baza oraz wszelkiego rodzaju działania prowadzone przez szkołę w celu zapewnienia uczniom bezpieczeństwa. Szczegóły procesu kwalifikacji i weryfikacji do Programu zawarte są w regulaminie.

Warunki uczestnictwa w Programie i otrzymania unikalnego wyróżnienia

Deklaracja Uczestnictwa

Wypełnienie Deklaracji Uczestnictwa w Programie .

Regulamin Programu

Akceptacja Regulaminu Programu oraz dostarczenie wymaganych dokumentów.

Weryfikacja

Pozytywne przejście weryfikacji przeprowadzonej przez Kapitułę Programu w oparciu o przewidziane Regulaminem procedury.

Standardy Wiarygodnej Szkoły

Celem projektu jest ułatwienie potencjalnym kandydatom na uczniów do Technikum wyboru takiej szkoły, która w pełni odpowie na ich potrzeby, a także wyróżnia się na rynku edukacyjnym.

wiarygodne-technikumlogo

Regulamin do Pobrania

Regulamin on-line

TOP