3 ścieżki do wielkości CGMA. Która jest Twoja?

Nie jesteś sam, kiedy uczysz się z CIMA. Wsparcie od kolegów studentów oraz profesjonalne porady od ekspertów są łatwo dostępne.

The Chartered Global Management Accountant® i te cztery litery po nazwisku — CGMA® — podnoszą Twoją wiarygodność, demonstrując Twoją wiedzę operacyjną, zarządczą i strategiczną.

Zanim będziesz mógł doradzać liderom branży i członkom zarządu w sprawie strategii poprawy operacji biznesowych, takich jak sztuczna inteligencja i robotyczna automatyzacja procesów, musisz ukończyć swoją edukację.

I masz opcje. Istnieją trzy różne ścieżki edukacyjne, które pozwalają podnieść Twoją wiedzę na wyższy poziom.

Korzyści z podróży do zarządzania rachunkowością zaczynają się od pierwszego dnia: podejmując kroki w celu zdobycia tytułu CGMA, informujesz swoją sieć zawodową i przyszłego szefa, że jesteś zaangażowany i ambitny.

Istnieje więcej niż jedna ścieżka do uzyskania tytułu CGMA.

Każdy ma osobisty styl uczenia się i prawdopodobnie masz konkurencyjne zobowiązania — przyjaciele, rodzina, tiki-tokowe tańce do zatańczenia — więc możesz wybrać, która ścieżka nauki jest dla Ciebie najlepsza.

Możesz dostosować swoje studia do dostawcy szkolenia, oficjalnych podręczników i zasobów, nauki online lub kombinacji wszystkich tych elementów.

Każda ścieżka — nauka z dostawcą szkoleń; samodzielna nauka; czy nowa cyfrowa ścieżka online przez Program Lidera Finansowego CGMA — jest oparta na programie CGMA i prowadzi do tytułu CGMA.

Program CGMA jest zaprojektowany, aby przygotować Cię do kariery w pożądanej profesji księgowej, rozwijając Twoje umiejętności techniczne, cyfrowe, biznesowe i przywódcze.

Czas na ukończenie jest elastyczny.

Kandydaci na CGMA, którzy wybierają dostawcę szkoleń lub samodzielne studia, średnio potrzebują rok na ukończenie Certyfikatu z Rachunkowości Biznesowej i cztery lata na ukończenie trzech poziomów programu CGMA: Poziom Operacyjny, Poziom Zarządzania i Poziom Strategiczny.

Dostawcy szkoleń są członkami Schematu Zarejestrowanych Dostawców Szkolenia AICPA & CIMA, a Ty możesz znaleźć dostawcę szkoleń, który spełnia Twoje trajektorie studiów i preferowany format nauki.

W ramach Programu Lidera Finansowego CGMA — cyfrowej ścieżki online — Twoje zasoby do nauki są częścią kompleksowego pakietu subskrypcji. Materiały i oceny są dostarczane online w samodzielnym środowisku e-learningowym, a ukończenie trzech poziomów programu trwa około 3–4 lata.

Bez względu na to, którą ścieżkę wybierzesz, uzyskasz dostęp do społeczności rówieśników oraz nieocenionych zasobów i przewodników do nauki dostępnych na CGMA Study Hub.

Studia z CIMA łączą Cię z rówieśnikami na tej samej drodze.

Nie jesteś sam, gdy uczysz się z CIMA. Wsparcie od innych studentów i profesjonalne porady od ekspertów są łatwo dostępne. Twoją podróż wspierają dedykowani pracownicy i profesjonalna sieć obejmująca 196 krajów i terytoriów.

Po zdobyciu tytułu CGMA zostaniesz oficjalnym członkiem CIMA i będziesz nadal otrzymywać materiały do rozwoju zawodowego, informacje o regulacjach i wskazówki dotyczące najlepszych praktyk biznesowych od ekspertów.

Jako kandydat na CGMA, a potem jako członek CIMA, możliwości kariery dla osób posiadających tytuł CGMA są ogromne. Będziesz mieć dostęp do naszego Global Career Hub, który jest aktualizowany co tydzień i oferuje ponad 12 000 możliwości.

Zdobycie tytułu CGMA podkreśla Twoją ekspertyzę, gwarantując Twoją wartość jako zaufanego doradcy i zarządcy rachunkowości w biznesie i przemyśle.

Istnieje więcej niż jeden sposób na zdobycie tytułu CGMA. Wybierz najlepszą ścieżkę dla siebie.