3 sposoby na otoczenie się językiem angielskim i jego skuteczną naukę

Wszyscy marzą o tym, aby nauka języka angielskiego była prosta i przyjemna. Niestety nie istnieją cudowne sposoby na przyswajanie języka obcego. Nauka języka obcego zawsze wymaga od nas nieco pracy. Istnieją jednak sposoby na to, aby otoczyć się językiem, ucząc się go w sposób, który nie tylko nie będzie kojarzył Ci się z ciężką pracą, ale pozwoli Ci również rozwijać nie tylko swoje językowe kompetencje. Przy współpracy ze szkołą języka angielskiego online – NaKoncuJezyka.Online, przygotowaliśmy dla Ciebie, krótki poradnik mówiący o tym jak otoczyć się językiem angielskim, aby skutecznie nauczyć się tego języka!

Słuchaj podcastów po angielsku

Świetnym sposobem na otoczenie się językiem angielskim są podcasty po angielsku. W końcu można słuchać ich wszędzie i o dowolnej porze – w samochodzie podczas dojazdu do pracy, przerwy na lunch czy wieczornego spaceru z psem.

Jeżeli jesteś osobą początkującą, lub chcesz odświeżyć sobie język, zacznij od tych, które tworzone są z myślą o osobach uczących się języka. Większość z podcastów, które celują w osoby uczące się jako swoją grupę odbiorczą, udostępnia również transkrypcje, dzięki czemu możesz śledzić tekst podczas słuchania, co pomoże Ci lepiej zrozumieć treść nagrania.

Jeżeli jesteś osobą bardziej zaawansowaną lub masz styczność z angielskim na co dzień, możesz po prostu poszukać ciekawych podcastów po angielsku o najbardziej interesującej Cię tematyce. 

Na Spotify czy YouTube znajdziesz mnóstwo treści związanych z różnymi branżami, czy też dziedzinami życia – warto po nie sięgać, dzięki nim nie tylko poprawisz swój angielski, ale również dowiesz się o nowinkach z najbardziej interesujących dla Ciebie dziedzin. 

Słuchanie podcastów pozwoli Ci osłuchać się z żywym językiem, poprawiając Twoją umiejętność słuchania ze zrozumieniem, która przyda Ci się równie podczas rozmowy! 

Czytaj artykuły i książki po angielsku

Lubisz umilać sobie wieczory dobrą lekturą? Dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym i nie zacząć czytać w języku Shakespeare’a? 

Czytanie książek po angielsku to świetny sposób na poszerzenie swojego zasobu słownictwa. 

Skąd wziąć książki po angielsku? Świetnym źródłem jest internet i dostępne w nim ebooki – zarówno te darmowe, np. za pośrednictwem Projektu Gutenberg, jak i te płatne, które kupisz i ściągniesz bezpośrednio na swój czytnik np. za pośrednictwem platformy Amazon. 

Podobnie jak w przypadku podcastów, dobrze jest zacząć od pozycji, które będą dostosowane do Twojego poziomu znajomości języka. Nie martw się, jeżeli nie zrozumiesz 100% przeczytanej treści – pamiętaj, że czytanie ma przede wszystkim sprawiać Ci przyjemność!

Znajdź dobrego nauczyciela

Kolejnym sposobem na otoczenie się językiem angielskim oraz skuteczną jego naukę jest skorzystanie ze sprawdzonego nauczyciela języka angielskiego, który dopasuje cały proces nauki pod Ciebie, umożliwiając Ci szybkie postępy i przełamanie bariery językowej.

Dobrze prowadzone zajęcia językowe powinny być dla Ciebie interesujące i dawać Ci przestrzeń do swobodnego wyrażania swoich myśli i popełniania błędów, które są nieodzownym elementem każdego procesu nauki. 

Pamiętaj, że tylko poprzez ćwiczenie i ciągły kontakt z językiem, możesz osiągnąć zadowalające rezultaty, ucząc się języka obcego.