Dietetyka – nauka przyszłości

To, co człowiek je, ma znaczący wpływ na jego zdrowie fizyczne, a także psychiczne. W dzisiejszych czasach świadomość społeczeństwa na ten temat jest coraz większa. W związku z tym od dłuższego czasu można zauważyć coraz bardziej rosnące zapotrzebowanie na osoby posiadające wiedzę oraz umiejętności związane z dietetyką. Studia w Warszawie z tego kierunku przeżywają wręcz oblężenie. Takie osoby są wsparciem przy zaplanowaniu prawidłowej i zrównoważonej diety w zależności od potrzeb danej osoby. Należy tu pamiętać, że inna dieta musi zostać przedstawiona osobie z np. cukrzycą, a inna osobie uczulonej na niektóre produkty. Specjalista wesprze np. osoby z nadwagą, otyłością albo niedożywieniem w eliminacji niewłaściwych nawyków żywieniowych. Właściwie dobrana dieta przełoży się na poprawę sprawności fizycznej, jak i psychicznej.

Studia z zakresu dietetyki – Warszawa i nie tylko

Wiedzę, jak dobrać taką dietę, dają studia na sprawdzonej i renomowanej uczelni. Przyszły student, rozważający właśnie ten kierunek nauki, powinien interesować się sprawami związanymi z żywieniem, a także zdrowym trybem życia.

Sylwetka absolwenta

Student po ukończeniu tego kierunku będzie cechował się wiedzą z zakresu fizjologii człowieka, edukacji żywieniowej, psychologii żywienia czy tak istotnej w zawodach związanych z tym kierunkiem komunikacji interpersonalnej. Zajęcia praktycznie pomogą rozwinąć umiejętności z planowania żywienia czy doradztwa żywieniowego.

Absolwent ma możliwość znalezienia zatrudnienia w klubach sportowych, firmach związanych z usługami cateringowymi czy założenia własnej działalności gospodarczej.

Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie

Dla zainteresowanych studiowaniem dietetyki w Warszawie Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula przygotowała ofertę, która jest dostępna pod adresem: https://vistulahospitality.edu.pl/.

Studia mogą odbywać się w trybie stacjonarnym (zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku) oraz niestacjonarnym (zajęcia odbywają się w weekendy) na stopniu I, czyli studiach licencjackich. Dzięki temu istnieje możliwość pogodzenia zdobywania wiedzy z pracą zarobkową lub całkowite skupienie się tylko na nauce. Czas trwania studiów to 3 lata.

Dostępne specjalizacje dają możliwość, aby student ukierunkował tok swojej nauki na dziedzinę, którą jest szczególnie zainteresowany. Dostępne specjalizacje to:

  •       dietetyka dla osób aktywnych fizycznie,
  •       poradnictwo dietetyczne.

Unikalny w skali kraju program to tylko jeden z atutów studiowania dietetyki w Szkole Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie.