Kolonia z Minecraftem – niezapomniane wakacje dla dziecka

Twoje dziecko uwielbia grać w gry komputerowe? Wiesz, że jest fanem Minecrafta? Jednocześnie pragniesz zapewnić mu aktywny wypoczynek wakacyjny – z dala od ekranu? Sprawdź zatem propozycję tematycznej kolonii dla dzieci. Zapraszamy na turnusy w malowniczych Tatrach – w Poroninie. Przy takim programie nawet najbardziej zagorzały gracz chętnie opuści na jakiś czas świat wirtualny!

Minecraft: zdobywanie zasobów… w terenie!

W prawdziwej grze uczestnicy mają nieograniczoną liczbę zasobów… Albo muszą zdobyć potrzebne materiały, zależnie od wariantu. Kolonia Minecraft przypomina bardziej tryb survival – przetrwanie. Dzieci będą mogły samodzielnie skonstruować Strażnika, wytworzyć własny miecz i przygotować surowce. Ta plenerowa rozgrywka na żywo jest niezwykle wciągająca i fascynująca! Oczywiście nie zabraknie nauki podstaw orientacji w terenie – wszak to bardzo potrzebna umiejętność.

Uczestnictwo w tych zajęciach rozwinie w dzieciach m.in.:

 • kreatywność,
 • zdolności do współpracy w grupie,
 • zręczność,
 • cierpliwość i wytrwałość.

To na pewno będzie czysta frajda i owocnie spędzony czas w gronie nowych znajomych.

Strefa Fortnite – Royal Battle, ale bezpiecznie

Początkiem każdej rozgrywki jest poznanie współgraczy. Następnie uczestnicy kolonii działają według przygotowanych przez instruktorów scenariuszy, z włączeniem od tego własnej pomysłowości. Gra będzie odbywała się na terenie ośrodka kolonijnego oraz w pobliskim lesie. Dzieci opanują m.in. umiejętność strzelania z łuku i posługiwania się mapą. Stworzą także swój własny plecak na przedmioty, potrzebny w dalszych etapach rozgrywki.

Tak jak w komputerowej wersji gry, tutaj kluczem również będzie kooperacja. Bez niej trudno byłoby odnaleźć smoczy skarb i odnieść sukces! Podobnie jak w strefie Minecraft, dzieciom potrzebna będzie więc wytrwałość i umiejętność efektywnego współdziałania. To niezbędne kompetencje społeczne, które dzięki Vogue Travel da się nabyć poprzez świetną zabawę na kolonii tematycznej.

Wakacje idealne dla graczy? Niekoniecznie przed komputerem

To mit, że idealny letni wypoczynek fanów gier musi odbywać się przed ekranem. Przecież specyfikę rozgrywki można w bezpiecznych warunkach przenieść w plener! Kolonia Minecraft dla dzieci jest tego najlepszym dowodem. Jeżeli zatem chcesz, by Twoje dziecko poznało nowych przyjaciół i odpoczęło od komputera – rozważ wysłanie go na taki wyjazd.

Oprócz aktywności tematycznych przewidziano też szereg innych atrakcji. Uczestnicy będą mogli:

 • spędzać czas w wodzie – na krytym basenie, położonym na terenie ośrodka,
 • grać w gry zespołowe: siatkówkę czy baseball,
 • odpoczywać przy ognisku,
 • w razie niepogody – grać w planszówki,
 • potańczyć na dyskotece,
 • wziąć udział w innych zabawach plenerowych,
 • wybrać się na wycieczkę fakultatywną do Term BUKOVINA lub parku linowego.

Turnusy są organizowane z uwzględnieniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa, związanych z pandemią oraz ze specyfiką kolonii. Bogata infrastruktura ośrodka i innych obiektów zapewnia dzieciom zabezpieczone, kontrolowane warunki do zabawy.

Zwykły wyjazd kolonijny nie jest już ciekawą opcją? A co powiesz na tematyczny, zorganizowany turnus dla miłośnika Minecrafta lub Fortnite? To połączenie świetnej rozrywki z rozwijaniem kompetencji społecznych… i zamiłowania do gór. Vogue Travel organizuje kolonie z transportem dla dzieci z całej Polski. Do zobaczenia w wakacje!

Może Cię również zainteresować: Co spakować na kolonię? Czy warto brać swoje zabawki?