Kraków – miasto przyjazne studentom

Kraków to jedno z głównych miast, jakie przychodzi na myśl maturzystom udającym się na studia. Przybywają tam przyszli studenci z całej Polski, by zaczerpnąć solidnej dawki wiedzy i poznać historię tego pięknego miasta. Kraków jest doskonałym miejscem do studiowania. O zaletach dowiesz się, czytając poniższy tekst.

Kraków to jedno z głównych miast, jakie przychodzi na myśl maturzystom udającym się na studia. Przybywają tam przyszli studenci z całej Polski, by zaczerpnąć solidnej dawki wiedzy i poznać historię tego pięknego miasta. Kraków jest doskonałym miejscem do studiowania. O zaletach dowiesz się, czytając poniższy tekst.

Bogata oferta uczelni

Wybierając studia w krakowie, można przebierać w ofertach uczelni. Poziom każdej z nich jest na tyle wysoki, że niektórzy maturzyści wręcz decydują się na dowolny kierunek, byleby tylko zasmakować niezwykłego klimatu miasta.

Uczniowie z całej Polski zacierają ręce na myśl o studiowaniu w jednej z krakowskich uczelni. Stolica Małopolski zdobyła zaszczytne 2. miejsce w rankingu „Najlepsze miasta do studiowania 2020”, przegrywając ze stolicą kraju zaledwie jednym punktem. Każdego roku progi uczelni w Krakowie przekracza ponad 120 tysięcy studentów. Głównym powodem jest wysoki poziom uczelni wyższych oraz bardzo dobre perspektywy ekonomiczne.

Studia pod Wawelem w otoczeniu historii

Kraków jest wyjątkowym miastem z unikalną historią. Była stolica kraju przyciąga tysiące studentów z całego świata, którzy studiując, poznają specyfikę tego pięknego miasta. Klimatyczne uliczki, imponujące obiekty i perły architektury opowiadają bogatą historię miasta, zdumiewając niezwykłymi faktami.

Pod względem kulturowym Kraków jest jednym z najciekawszych miejsc. Miasto artystów przepełnione jest klimatem, jakiego na próżno szukać w innych polskich metropoliach. Pełno tu kin, muzeów, teatrów, kawiarni i restauracji, gdzie odbywają się najsłynniejsze wydarzenia na rodzimej scenie kulturowej.

Praca czeka na studentów

Nie należy ukrywać faktu, że Kraków jest jednym z najdroższych miast. Koszty wynajmu i utrzymania się niekiedy okazują się zbyt duże względem studenckich oczekiwań. Żaden uczeń nie będzie miał problemu ze znalezieniem pracy. W grodzie Kraka aż roi się od ofert w klubach i kawiarniach, przy wystawach czy innych pracach, które z powodzeniem można wykonywać bez żadnego doświadczenia.

Osoby przyjmujące studentów na stanowiska pracy niejednokrotnie wykazują się dużym zrozumieniem w kwestii godzenia nauki z pracą. Studenci z łatwością dopasowują godziny pracy do planu zajęć na uczelni, dorabiając sobie do czesnego czy czynszu za wynajem pokoju.

Rozwinięta infrastruktura drogowa

Student rozpoczynający naukę na uczelni i przybywający własnym środkiem transportu to raczej rzadki widok. Większość żaków porusza się komunikacją miejską. W Krakowie nie ma najmniejszego problemu z przedostawaniem się do określonych punktów. Kursują tu autobusy i tramwaje, które sprawnie przewożą pasażerów do wybranych miejsc. W mieście rośnie liczba ścieżek rowerowych, które umożliwiają przejazd jednośladem, omijając korki w godzinach szczytu. Coraz więcej osób korzysta z rowerów, w modzie są także ekologiczne hulajnogi.

Czy warto studiować w Krakowie? Zdecydowanie tak! To doskonała szansa na zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy.