Nie zapomnijmy o nauce!

Wszyscy potrzebują odpoczynku, ale dobrze pamiętać o tym, że łatwo przesadzić. Co więcej, w niektórych sytuacjach okoliczności sprzyjają.

Święta wielkanocne i majówka

Już za kilka dni uczniów czeka przerwa związana ze świętami wielkanocnymi. Do tego musimy mieć na uwadze, że niedługo później jest majówka. Ktoś może powiedzieć, że to niewielkie przerwy, ale przecież liczy się coś jeszcze – do końca roku szkolnego pozostało już niewiele. Niektórzy mogą też do tego wszystkiego dodać pogodę – pogoda jest może niestabilna, ale zbliżamy się do najcieplejszych miesięcy w roku. Krótko mówiąc, wyjazdy w najbliższych tygodniach nie powinny zaskakiwać.

Dobrze też spojrzeć na sytuację z nieco innej strony – skoro do końca roku zostało mało czasu, coraz bliżej do wystawiania ocen. Momentu, który zadecyduje o wyglądzie świadectw. Nie ma też co ukrywać, że często słyszy się o tym, iż ktoś musi postarać się o lepszą ocenę (sytuacja na styku).

Test na odpowiedzialne podejście

Można też powiedzieć, że jest to dla wszystkich uczniów swego rodzaju test – test dotyczący odpowiedzialnego podejścia. Dobre oceny to szansa na sukcesy w nauce, ale i pokazanie, że jest się osobą, na której można polegać. Wypada też podkreślić, że szkoła przygotowuje do dorosłego życia. Rzecz jasna nie odbywa się to idealnie, ale pomińmy teraz ten temat.

Funkcjonowanie szkół szybko się nie zmieni, także trzeba odnaleźć się w takich warunkach, jakie są. Ponadto warto pamiętać o tym, że ludzie się zmieniają – nieodpowiedzialne dziecko może zamienić się w dorosłego, na którym można polegać. Czy odwrotnie – bardzo dobrzy uczniowie po jakimś czasie mogą zacząć postępować niewłaściwie.