Pracujesz na home office? Dowiedz się, jaki będzie najlepszy lokal do pracy zdalnej

Przez pandemię znacząco zmieniło się spojrzenie na pracę wykonywaną zdalnie. Coraz więcej osób nauczyło się funkcjonować w systemie home office, dzięki czemu ograniczyli do minimum wizyty w biurach. Jak jednak dostosować swoje mieszkanie do takiego trybu życia? Dowiedz się, na co powinno zwracać się uwagę.

Praca z mieszkania? Kawalerka to nie jest dobre rozwiązanie!

Mieszkasz samotnie? Cieszysz się samodzielnym życiem i myślisz, że kawalerka będzie dobrym rozwiązaniem do rozpoczęcia pracy w systemie home office? Odpowiedź może być pozornie prosta, jednakże tak nie jest. Wynajem lub zakup mieszkania z jednym pokojem to w większości przypadków tańsze rozwiązanie od lokali, które mają ich więcej, jednak kawalerki są niepolecane do pracy zdalnej.

O wiele lepiej jest wybrać lokal z co najmniej dwoma pokojami. To kwestia wygody oraz komfortu psychicznego. Specjaliści z dziedziny psychologi twierdzą, że praca z domu, tym bardziej w niestandardowych godzinach bardzo źle wpływa na kondycję umysłową człowieka. Dlatego tak istotne jest wybranie mieszkania z co najmniej dwoma pokojami. Dzięki temu będziemy w stanie rozdzielić życie prywatne od zawodowego.

Jednakże nie każdego stać na mieszkanie z większą liczbą pomieszczeń. Co w takiej sytuacji ma zrobić osoba chcąca zacząć pracę zdalną? Jeżeli nie mamy możliwości rozbudowy naszej przestrzeni życiowej o większe lokum, powinniśmy postarać się zorganizować w naszym mieszkaniu tzw. strefy, w których będziemy pracować i odpoczywać. Mając do dyspozycji jedno pomieszczenie, należy możliwie najdalej od siebie rozdzielić miejsce pracy (komputer, biurko, dokumenty) od strefy relaksu (telewizor, półka z książkami itp.).

Wybierz mieszkanie na uboczu

Jeżeli korzystasz z możliwości pracy w systemie home office, znacząco ogranicza się tym samym potrzebę wyjazdów do biura. Dlaczego by nie wykorzystać tego faktu i nie wybrać mieszkania z dala od centrum miasta lub też całkowicie poza jego granicami? Lokal położony na przedmieściach stwarza idealne warunki do spędzania wolnego czasu poza domem.

Na przedmieściach powstaje obecnie coraz więcej nowych, nowocześnie zaprojektowanych osiedli. Mieszkania dostępne są tam zazwyczaj w niższych cenach, porównując do nieruchomości w centrum, jednocześnie oferując wyższy standard i bezpieczeństwo (osiedla często są zamknięte i chronione). Na niewątpliwy plus zasługuje także bliskość terenów zielonych, w których można się zrelaksować i spokojnie odpocząć od pracy home office.

Chcesz sprawdzić, jak wyglądają aktualne oferty takich mieszkań? Zobacz ogłoszenia dostępne na stronie internetowej Nieruchomosci-online.pl, a może okazać się, że jeden z wystawionych tam lokali jest tym, w których zechcesz zamieszkać.

Oceń okolicę wokół mieszkania, którym jesteś zainteresowany

Zanim wybierzesz swoje nowe mieszkanie i podpiszesz umowę kupna lub najmu, dokładnie rozejrzyj się po okolicy, w której znalazłeś lokal. Sprawdź, czy możesz liczyć na dostępność takich miejsc jak:

  • miejsca parkingowe – dla wielu osób jest to bardzo ważna kwestia, jeśli posiadają samochód;
  • przystanki komunikacji miejskiej – dobra sieć połączeń transportu publicznego to podstawa;
  • sklepy różnego rodzaju – uwagę zwraca się głównie na dostępność dużych sieci handlowych, np. Biedronka;
  • punkty usługowe – dla wielu osób cenną informacją będzie bliskość kosmetyczki czy fryzjera;
  • tereny zielone – dobrze jest po pracy wybrać się na spacer, aby odpocząć od pracy i obowiązków służbowych.