Rozwój edukacji obywatelskiej

Czy nie jest przypadkiem tak, że zbyt często mówi się o tym, iż na dane rzeczy jest jeszcze czas? Niekiedy można mieć jednak wątpliwości, czego przykładem rozwijanie edukacji obywatelskiej na terenie Wielkopolski.

Co możemy powiedzieć?

Być może wiele osób zadaje sobie pytanie, o co chodzi? Odpowiedź jest jednak bardzo prosta, ponieważ możemy rozmawiać o zwiększeniu zaangażowania oraz wzroście partycypacji obywatelskiej i społecznej młodzieży. Co by nie mówić, są to sprawy ważne. Jednocześnie można też opowiadać o sprawach, w przypadku których nie pozostaje nic innego jak przystąpienie do działania. Projekt odbywa się w partnerstwie Stowarzyszeń Creo i Metropolia Poznań.

O szczegółach można dyskutować bardzo długo – wystarczy wziąć pod uwagę warsztaty przygotowujące do tworzenia inicjatyw społeczno-obywatelskich. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że tylko o tym można wiele powiedzieć. Ciekawe jest też choćby to, że możemy rozmawiać o warsztatach dotyczących starości. Dokładnie rzecz ujmując, chodzi o starość z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi, czego przykładem jest kombinezon starości. Dla niezorientowanych – mowa o kombinezonie, dzięki któremu uczniowie bez problemu mogą wczuć się w życie osoby starszej.

Warto też spojrzeć na to wszystko pod kątem pieniędzy – wśród zalet mamy choćby debaty dotyczące ekologii i Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Co więcej, autorskie pomysły poddawane są głosowaniu – chodzi oczywiście o wyłonienie najlepszej inicjatywy. Do tego należy również dodać, że zwycięski projekt z każdej szkoły może liczyć na finansowanie do 1000 zł.

Jeśli interesujesz się informacjami z Wielkopolski, warto zajrzeć pod ten adres.