Zielona szkoła: jak zaplanować taki wyjazd?

Choć wiele osób sądzi, że zielone szkoły są reliktem zamierzchłej przeszłości, to w rzeczywistości nadal cieszą się dużą popularnością. Krótkie wyjazdy w okresie szkolnej kanikuły, na przykład wczesną jesienią czy późną wiosną, to świetna forma wypoczynku dla młodych ludzi, pozwalająca naładować baterie, zintegrować się i po prostu nabrać dystansu do codziennych obowiązków. Planujesz zorganizować zieloną szkołę dla swoich uczniów? W takim razie sprawdź, jak się za to zabrać.

Wybór odpowiedniego miejsca

Mamy na myśli region kraju, a nawet konkretną miejscowość. Oczywiście na zieloną szkołę raczej nie wyjeżdża się kilkaset kilometrów od miejsca zamieszkania, dlatego warto rozejrzeć się atrakcyjnymi destynacjami w regionie.

Nasza rada? Nie kieruj się utartymi schematami i omijaj te najbardziej oblegane kurorty. Nie dość, że są drogie, to jeszcze w sezonie organizacji zielonych szkół może być spory problem z dostępnością terminów. W Polsce naprawdę nie brakuje pięknych, a przy tym nieoczywistych miejsc idealnie nadających się na turystykę młodzieżową.

Wybór ośrodka kolonijnego

Zielona szkoła, choć zazwyczaj jest wyjazdem na maksymalnie kilka dni, powinna odbyć się w dość komfortowych warunkach. To już nie te czasy, gdy młodzi ludzie akceptowali każdy standard, ciesząc się z samej możliwości zrobienia sobie przerwy od nauki.

Dziś młodzież jest dużo bardziej wymagająca, stąd rozsądnie będzie rozejrzeć się za takim ośrodkiem wypoczynkowym, który gwarantuje co najmniej dobry standard pobytu. Do rzadkości wcale nie należą sytuacje, w których ośrodki kolonijne w niczym nie ustępują hotelom czy pensjonatom.

Decydując się na pobyt w takim obiekcie zyskasz pewność, że uczniowie nie będą marudzić na standard, rzeczywiście wypoczną i będą mieć dobrą motywację do uczestniczenia w różnych zajęciach, w tym integracyjnych.

Samodzielna organizacja? Lepiej postaw na kompleksową obsługę

Jeśli nie masz doświadczenia w organizowaniu wyjazdów młodzieżowych, to o wiele bezpieczniej będzie zdecydować się na kompleksową ofertę ośrodka wypoczynkowego. Najlepsze ośrodki zapewniają całościową organizację pobytu – wówczas na głowie wychowawcy czy dyrektora pozostaje tylko kwestia transportu. Warto zdecydować się na taki układ, ponieważ zaoszczędzi to mnóstwo stresu i oczywiście czasu.

Sprawdź atrakcje dostępne w ośrodku

Zielona szkoła powinna być czasem, który młodzi ludzie spędzą aktywnie, niezależnie od pogody. Stąd radzimy poszukać takiego ośrodka, który oddaje do dyspozycji gości jak najwięcej atrakcji, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Nie chodzi tutaj tylko o standardowe propozycje, jak boiska sportowe czy sala zabaw, ale także baseny pływackie, korty tenisowe, tor quadowy, sale dydaktyczne czy okoliczne szlaki piesze i rowerowe. Dzięki tak obszernej ofercie zyskujemy pewność, że młodzież nie będzie się ani przez chwilę nudzić.

Relaks Międzybrodzie: idealna lokalizacja na zieloną szkołę

Wiesz już, jak zaplanować zieloną szkołę, a jeśli szukasz sprawdzonego ośrodka, który specjalizuje się w turystyce dziecięcej i młodzieżowej, to koniecznie sprawdź ofertę Ośrodka Wypoczynkowego Relaks Międzybrodzie.

Ośrodek jest zlokalizowany w Międzybrodziu Żywieckim, urokliwej miejscowości położonej około 15 kilometrów od Żywca, nad brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego, w otoczeniu gór Beskidu Niskiego. Przepiękne widoki, bliskość natury, cisza i spokój, komfortowa baza noclegowa, pełne wyżywienie, mnóstwo atrakcji i bogata infrastruktura sportowa – to tylko wybrane atuty ośrodka, który jest idealnym miejscem zarówno na zieloną szkołę, jak i dłuższe wyjazdy.

Co ważne, ośrodek zapewnia kompleksową organizację zielonych szkół, oferując m.in. profesjonalną opiekę animatorów, szczegółowo zaplanowany program i mnóstwo form aktywności, zwłaszcza na świeżym powietrzu (w tym w basenach pływackich).

Ze szczegółami oferty organizacji zielonych szkół w Ośrodku Wypoczynkowym Relaks Międzybrodzie zapoznasz się na stronie internetowej https://miedzybrodzie.net.pl/zielona-szkola-w-gorach.