Czy szkoła pomaga realizować marzenia?

Można przypuszczać, że każde dziecko ma jakieś marzenie związane ze sobą. Realizacja marzeń to temat, w przypadku którego możemy mówić długo. Co więcej, umówmy się, że nikt niczego nie gwarantuje.

Poszukiwanie pomocy

Ktoś może zapytać, gdzie znajdę wsparcie w realizacji swoich celów? Jest to pytanie, na które mogą pojawiać się różne odpowiedzi i co najważniejsze, jedną z opcji jest szkoła.

Raczej nie wszyscy zgodzą się z takim stawianiem sprawy, ale prawda jest taka, że nie ma nad czym dyskutować – mowa o faktach, a z faktami się nie dyskutuje. Oczywiście zawsze można powiedzieć, że w szkołach nie dzieje się idealnie. Zwracanie uwagi na błędy jest zrozumiałe, ale czy to oznacza, że możemy zapomnieć o pozytywach? Trzeba myśleć o jednym i drugim!

Świetnym przykładem jest choćby odpowiedź na pytanie, co chcę robić w życiu? Jakby nie patrzeć, marzenia mogą mieć związek z tym, co wydarzyło się w szkole. Można też dodać, że sytuacja może wyglądać wprost przeciwnie – w końcu szkoła pomaga znaleźć to, w czym czujemy się najlepiej. Ważny jest także rozwój zainteresowań, czego dowodem są organizowane spotkania. Poszerzanie horyzontów może też wiązać się z wycieczkami – nie każda osoba ma szansę na prywatny wyjazd.

Właściwe nastawienie

Pamiętajmy także o tym, że wsparcie szkoły jest istotne, ale najważniejsze jest właściwe podejście do tematu. Jeżeli nie chcesz sobie pomóc, trudno liczyć na szczęśliwe zakończenie. Niektórzy mogą powiedzieć, że to wszystko jest jasne (i nie sposób się z tym nie zgodzić), ale co z tego skoro teoria nie zawsze ma przełożenie na praktykę? Ponadto efekty nie muszą pojawić się od razu, a to sprzyja zwątpieniu.