Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs maturalny?

Matura to najważniejszy egzamin w życiu uczniów. Ilość otrzymanych punktów na maturze zaważy na wyniku rekrutacji na studia. Nietrudno się zatem domyślić, że rodzice przyszłych maturzystów zrobią wszystko, by ich dzieci jak najlepiej zdały maturę. Jak znaleźć dobry kurs przygotowujący do matury?

Przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się:

  • gdzie i jak szukać dobrego kursu przygotowującego do matury
  • co powinno zwrócić naszą uwagę, kiedy szukamy kursu przygotowującego do matury

Fachowo prowadzony kurs przygotowujący do matury to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich uczniów klas maturalnych. Niezależnie od ocen, jakie uczeń miał na przestrzeni nauki w liceum, taki kurs pozwoli spojrzeć lepiej i bardziej rzeczowo na arkusze maturalne.

Kurs maturalny Katowice, Bytom, Chorzów  – dlaczego warto skorzystać z kursów przygotowujących do egzaminu maturalnego?

Kursy maturalne prowadzone metodą Matura Key pozwala uczniom klas maturalnych doskonale przygotować się do matury.  Kursy przygotowujące do matury w Katowicach prowadzone są przez nauczycieli z wieloletnim doświadczeniem – prowadzone są od 2013 roku. Metoda Matura Key to połączenie zajęć w zakresie powtórzenia wiadomości, zajęć z praktycznego rozwiązywania zadań i trików egzaminacyjnych. Kursy maturalne Katowice czy Chorzów to zajęcia pozwalające na systematyczne przygotowanie do matury w obecnie obowiązującej formule.

Kursy te cieszą się dużą popularnością. Prowadzone są w małych grupach co ułatwia przygotowanie do matury. Zajęcia prowadzone są z konkretnych przedmiotów maturalnych. Kursanci wybierają ilość godzin kursu. Może to być wymiar nawet 6 godzin tygodniowo z danego przedmiotu. Kurs skonstruowany jest w taki sposób, że kursanci przygotowują się zarówno do części pisemnej egzaminu maturalnego jak i do części ustnej egzaminu maturalnego. Co ważne, kursy przygotowawcze do matury prowadzone są zarówno na poziomie podstawowym jak i na poziomie rozszerzonym. Kurs maturalny w Katowicach, Chorzowie czy Bytomiu cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów, a także doskonałą opinią. Zajęcia przygotowujące do matury z języka polskiego to prawdziwy bestseller.

Kursy maturalne Katowice od Symposio – ile to kosztuje i w jakich lokalizacjach zajęcia odbywają się na terenie aglomeracji śląskiej?

Kursy przygotowawcze do egzaminów maturalnych odbywają się w różnych miastach na terenie aglomeracji śląskiej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google frazę „kursy maturalne Katowice” lub „kursy maturalne Chorzów” bądź inne miasto, a w ten sposób znajdziemy oferty firm i interesującą nas lokalizację. Jedną z nich jest Symposio.

Na stronach podmiotu przygotowującego maturzystów do egzaminu maturalnego znajdziemy cennik usług. Cena kursów maturalnych jest zależna od tego, ile godzin kursu przygotowawczego maturzysta wybierze. Może to być od 2 do nawet 6 godzin tygodniowo, a także od tego, z ilu przedmiotów maturzysta chce się przygotowywać. Największą popularnością cieszą się oczywiście kursy przygotowawcze do egzaminów maturalnych z języka polskiego, kursy przygotowawcze do egzaminów maturalnych z matematyki oraz kursy przygotowawcze do egzaminów maturalnych z języka obcego (np. języka angielskiego). Dzięki szerokiej ofercie kursów maturalnych maturzyści mogą przygotować się z całej gamy przedmiotów maturalnych na takim poziomie, jaki ich interesuje. Może to być sam język polski, matematyka lub język obcy, a może to być pełna oferta wszystkich przedmiotów, które uczeń wybrał na maturze.

Co ważne, opinie o kursach maturalnych od Symposio są bardzo pochlebne. Dzięki wypracowanej przez wiele lat w metodzie Matura Key maturzyści przygotowywani są na kilka sposobów – nie tylko do praktycznego wypełniania arkuszy egzaminacyjnych z matury z danego przedmiotu, ale także powtarzają materiał we właściwy sposób. Uczeni są także trików egzaminacyjnych które pozwalają lepiej zrozumieć system egzaminów maturalnych. W wielu opiniach na stronach kursów znajdziemy informacje, że dzięki kursom maturzyści zdali swoje egzaminy maturalne powyżej średniego wyniku. Warto więc się nimi zainteresować już na etapie wakacji, między 3 a 4 klasą szkoły średniej, ponieważ liczba miejsc na kursach maturalnych w Katowicach jest ograniczona.