Dzieci w sieci

Zastanawiasz się nad tym, czy twoje dziecko powinno korzystać z internetu? Obawiasz się, że można mówić o zbyt częstym korzystaniu z sieci? Sprawa nie należy do najprostszych. Można nawet powiedzieć, że w pewnym sensie winna jest edukacja – nie możemy zapomnieć, że dzieci mają lekcje przez internet.

Nauczanie zdalne

W ten sposób dochodzimy do polityki. Dzieci nie wolno mieszać z polityką, ale czy dzieci nie powinny uczyć się w szkole? Mamy pandemię, nie ma co do tego wątpliwości, ale czy mimo wszystko miejsce dzieci nie jest w szkole? Zdalne nauczanie to bez wątpienia ciekawa sprawa, ale można odnieść wrażenie, że jest to coś, na czym dzieci mnóstwo tracą – przynajmniej na ten moment. Co więcej, wystarczy sobie przypomnieć sytuacje, w których jakaś klasa rozrabia podczas lekcji. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że takich przypadków jest mnóstwo. Co za tym idzie, może pojawić się pytanie, jak zapanować nad dziećmi w czasie nauki zdalnej? Jest to bardzo ważne pytanie i co najgorsze, pewnie nikt nie ma na nie odpowiedzi.

Szanse i zagrożenia

Być może pojawiło się pytanie, jak należy postępować? Odpowiedź z pewnością nie należy do najprostszych, ale jedno jest jasne – trzeba analizować szanse i zagrożenia. Internet nie jest czymś złym, ale częste korzystanie z internetu nie prowadzi do niczego dobrego. Tak samo można określić dosłownie wszystko. Dobrze również zwracać uwagę na pojawiające się sygnały – raczej nic nie dzieje się bez przyczyny. Można też zaznaczyć, że konieczne jest znalezienie środka (możliwie najlepszego rozwiązania).