Jak wybrać dobry smartwatch dla dzieci?

Zwykły zegarek? Jest w porządku, ale dziś można kupić dziecku czasomierz, który pozwala na wiele więcej, niż tylko sprawdzanie godziny. Smartwatche to świetne gadżety dające dostęp do takich funkcji, jak wykonywanie połączeń, lokalizacja GPS czy aparat. Doceniają je więc zarówno dzieciaki, jak i ich opiekunowie.

W związku z popularnością tego typu urządzeń rośnie również wybór inteligentnych zegarków dostępnych na rynku. Czym się kierować, by wybrać najlepszy model? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha dla dziecka?

Smartwatche to nie tylko designerskie zegarki. Możesz je postrzegać jako uproszczonych, kompaktowych, młodszych braci smartfonów. Przy wyborze gadżetu dla Twojego dziecka zwróć uwagę przede wszystkim na opisane poniżej właściwości.

Funkcjonalność

Smartwatch bez wątpienia pełni rolę ozdoby czy uzupełnienia stylizacji. Bardzo ważne jest jednak to, co dany zegarek ma w środku. Pokazywanie aktualnej godziny i możliwość budzenia to absolutne minimum.

Wybierz model o funkcjach, które będą przydatne dla Twojego dziecka i spójne z jego zainteresowaniami. To np. takie rozwiązania jak aparat czy krokomierz. Pamiętaj także o swoich potrzebach, czyli chociażby dostępie do lokalizacji dziecka czy możliwości wykonywania połączeń.

Więcej na temat funkcji inteligentnych zegarków przeczytasz w dalszej części tekstu.

Bezpieczeństwo

Smartwatch to szczególny zegarek z wielu względów. Kluczowe jest jednak to, że może on zwiększyć bezpieczeństwo Twojego dziecka. To możliwe między innymi za sprawą przycisku SOS, w który wyposażony jest każdy smartwatch dziecięcy z oferty CALMEAN. Jako opiekun zostajesz powiadomiony natychmiast, gdy dziecko go wciśnie.

Warto także zwrócić uwagę na takie rozwiązania, jak wspomniany już lokalizator GPS, funkcja nasłuchu otoczenia czy możliwość wykonywania pomiarów temperatury dziecka.

Trwałość i odporność

Nie kupujesz smartwatcha po to, aby dziecko ponosiło go przez miesiąc. Chcesz, aby zegarek służył mu przez lata. Wybierz więc model, który cechuje się nienaganną jakością wykonania, wysoką rozdzielczością ekranu i baterią zapewniającą długi czas pracy urządzenia.

Jeżeli dziecko jest aktywne, zwróć również uwagę na to, aby zegarek był wodoszczelny i odporny na pyły. Dzięki temu Twoja pociecha bez obaw będzie mogła uprawiać przeróżne sporty ze smartwatchem na ręku.

Design i wygoda użytkowania

Jeżeli kupujesz dziecku smartwatch, na pewno zależy Ci na tym, by chciało ono go nosić. Będzie tak, jeżeli zegarek zwyczajnie mu się spodoba. Wybierz więc model o nowoczesnym designie i w wersji kolorystycznej, która będzie odpowiadać Twojemu dziecku.

Miej na uwadze wiek obdarowywanego. Jeżeli jest to zaledwie kilkulatek, dobrym pomysłem będzie wybór modelu o niewielkiej tarczy i pasku, który może dostosować do swojego nadgarstka – tak, aby wygodnie było mu nosić zegarek.

Sprawdź dlaczego warto kupić smartwatch na komunię: https://www.calmean.com/blog/smartwatch-na-komunie-dla-chlopca-i-dziewczynki/

Jakie funkcje powinien mieć dobry smartwatch dla dzieci?

Smartwatche, mimo swoich niewielkich rozmiarów, są wyposażone w wiele funkcji przydatnych zarówno dla dzieci, jak i ich opiekunów. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Lokalizacja GPS

Smartwatche wyposażone w lokalizatory GPS zwiększają bezpieczeństwo Twojego dziecka. Jego aktualną lokalizację możesz podejrzeć w dowolnej chwili z poziomu aplikacji na swoim telefonie.

To nie wszystko. Smartwatche z oferty CALMEAN dają Ci możliwość ustawienia alertów, które zostaną uruchomione, gdy dziecko opuści wyznaczoną przez Ciebie strefę. Zyskasz także dostęp do historii jego lokalizacji.

Komunikacja z rodzicami

Smartwatche rozszerzają funkcje smartfona, a w niektórych przypadkach (np. gdy dziecko jest jeszcze bardzo małe) mogą posłużyć nawet jako jego alternatywa. Modele CALMEAN posiadają bowiem wbudowane karty SIM.

W praktyce oznacza to, że umożliwiają wykonywanie i odbieranie połączeń. Niektóre zegarki pozwalają także czatować z opiekunami, a modele klasy premium stwarzają możliwość prowadzenia rozmów wideo.

Monitorowanie aktywności fizycznej

Twoje dziecko jest miłośnikiem sportu? A może wręcz przeciwnie – chcesz zachęcić je do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia? Smartwatch sprawdzi się w tej roli idealnie.

Modele dostępne w ofercie CALMEAN oferują następujące funkcje:

  • krokomierz,
  • licznik kalorii,
  • stoper,
  • aparat, który pomoże w uwiecznianiu wyjątkowych osiągnięć czy przeżyć.

Zabawa i nauka

Smartwatche dają dostęp do funkcji, które stymulują rozwój dziecka. Niektóre modele z oferty CALMEAN są wyposażone w prostą grę matematyczną, pozwalającą najmłodszym poprawić umiejętności z zakresu liczenia.

Warto zwrócić również uwagę na to, czy dany zegarek pozwala na instalację dodatkowych programów – np. aplikacji edukacyjnych.

Podsumowanie – jak wybrać najlepszy smartwatch dla dziecka?

Wybór idealnego smartwatcha może wydawać się prosty – wystarczy, że kupisz model, który spodoba się dziecku, a jego funkcje okażą się przydatne zarówno dla niego, jak i dla Ciebie. W praktyce jednak zegarków jest wiele, a część z nich różni się od siebie tylko detalami.

Dlatego zachęcamy Cię do sprawdzenia oferty smartwatchy CALMEAN i przeanalizowania ich funkcji – na pewno znajdziesz coś dla swojej pociechy!