Jak wybrać idealny hotel na pierwszy wyjazd z dzieckiem?

Hej, Drogi Rodzicu! Pamiętasz te czasy, kiedy pakowanie ograniczało się do rzucenia kilku rzeczy do torby i rezerwowania pierwszego lepszego hotelu, który wpadł Ci w oko? No cóż, z maluszkiem te czasy są już historią – teraz musisz poświęcić procesowi nieco więcej uwagi. Ale nie martw się! Wybór idealnego hotelu na pierwszy wyjazd z dzieckiem nie musi być stresujący. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym zadaniu.

Krok 1. Lokalizacja!

Pierwsza i najważniejsza zasada: wybierz hotel w dogodnej lokalizacji. Sprawdź, czy w okolicy są parki, plac zabaw i atrakcje dla dzieci. Jeśli planujesz wypoczynek nad morzem lub w górach, upewnij się, że dojście na plażę lub szlaki turystyczne są bezpieczne. Jeśli maluch nie ma doświadczenia w podróżowaniu lub cierpi na chorobę lokomocyjną – wybierz miejsce położone nieco bliżej miejsca zamieszkania. Niezwykle atrakcyjnymi i najchętniej wybieranymi częściami Polski jest oczywiście Bałtyk, a także Tatry i województwo podkarpackie, które obfituje w ciszę oraz w szereg terenów spacerowych,

Porada I: sprawdź, czy wybrany hotel ma prywatny (lub pobliski) parking.

Krok 2: Udogodnienia dla najmłodszych

Docelowo miejsce powinno być dostosowane zarówno do najmłodszych, jak i nieco starszych gości. Bez obaw — niektóre hotele oferują specjalne pokoje dla rodzin z dziećmi. Te wyposażone są w np. łóżeczka, przewijaki czy nawet mini zestawy do kąpieli. Przykładem takiego miejsca jest hotel z atrakcjami dla dzieci — Bacówka Radawa & SPA. Miejsce to nie tylko dysponuje sklepikiem, w którym możesz kupić brakujące, dziecięce gadżety, ale także proponuje dziecięce menu restauracyjne, animacje oraz krzesełka do karmienia.

Porada II: zapytaj w recepcji o możliwość wypożyczenia wózka, nosidełka czy krzesełka do karmienia.

Krok 3: Animacje i zajęcia dla dzieci

Idealny hotel to taki, w którym Twoje dziecko się nie nudzi! Dlatego też poszukaj miejsc z animacjami dla dzieci, z brodzikiem czy placem zabaw. Upewnij się, że hotel zna potrzeby rodziców i maluchów, dzięki czemu jest w stanie dostosować się do wszelkich, awaryjnych sytuacji.

Tak oto wspomniany już Hotel Bacówka przygotował m.in.

  • animacje dla dzieci,
  • place zabaw na zewnątrz oraz wewnętrzny plac zabaw w części restauracyjnej,
  • sale pełne atrakcji – np. salę kinową, salę klocków, salę zabaw,
  • masaże dla dzieci,
  • całoroczny basen, a w okresie wakacji zewnętrzną strefę basenową,
  • SPA dla dzieci,
  • wypożyczalnię sprzętu – tj. roweru, hulajnogi, quadów oraz sprzętu wodnego,
  • mini zo

I wiele, wiele innych niespodzianek, uzależnionych od pory roku! Jesienią więc czeka na młodszych gości farma dyniowa, latem przygotowano basen zewnętrzny z brodzikami, a zimą — lodowisko!

Porada III: nie zapomnij o sobie – wybierz hotel, w którym znajdziesz dla siebie idealne atrakcje i udogodnienia. W tej roli doskonale sprawdzą się zbiegi SPA, siłownia, jacuzzi, bania z gorącą wodą lub grota solna.

Krok 4: Menu dla maluchów

Dzieci mają swoje kulinarne upodobania (i kaprysy!) – upewnij się więc, że hotel oferuje specjalne menu dla najmłodszych. Jeśli Twoje dziecko ma alergie pokarmowe – sprawdź, czy hotelowa restauracja jest w stanie dostosować się do specjalnych potrzeb. Upewnij się przy tym, że w kuchni pracuje doświadczony kucharz, który wie, jak przygotować posiłek dla małych niejadków.

Porada IV: doskonałym rozwiązaniem jest śniadanie lub kolacja w formie bufetu.

Krok 5: Bezpieczeństwo

Sprawdź, czy hotel dba o bezpieczeństwo dzieci – upewnij się, że pokoje mają zabezpieczone gniazdka i balustrady na balkonach. Jeśli planujesz korzystać z basenu, dopytaj czy na terenie SPA pracuje ratownik. Nie bój się spytać hotelu o konkretne rozwiązania – w końcu na szali jest nie tylko udany wyjazd, ale przede wszystkim zdrowie maluszka.

Porada V: nic nie zastąpi doświadczeń innych mam i tatusiów. Przeczytaj opinie o hotelu w internecie, a jeśli masz taką możliwość — zapytaj o wrażenia znajomych, którzy odwiedzili dane miejsce.