Makramy dla początkujących – jak się jej nauczyć?

Sztuka robienia makram polega na splataniu sznurków w dekoracyjny sposób. Dzięki temu uzyskuje się piękne i naturalne dekoracje, które doskonale wyglądają w każdym wnętrzu. Nauka tworzenia makram ze sznurków nie jest trudna, ale wymaga wielu godzin ćwiczeń. Osoby, które pragną zacząć tworzyć sznurkowe ozdoby, powinny zdecydować się na zestawy do nauki makramy.

Jak zacząć przygodę z makramą?

Na początku warto skorzystać z gotowych rozwiązań, które pomogą nauczyć się podstawowych technik splatania sznurka. Gotowe zestawy do nauki makramy zawierają sznurek, stelaż oraz instrukcję jak krok po kroku zrobić makramę. Proste makramy są polecane nie tylko dorosłym, ale również dzieciom. Tworzenie kreatywnych przedmiotów od podstaw to znakomity sposób na spędzanie wolnego czasu, ale to również doskonała metoda na zrelaksowanie się i odstresowanie. Makramę tworzy się przez wiele godzin, a czas, jaki trzeba poświęcić tej sztuce, zależy głównie od trudności wzoru i wielkości gotowego produktu. Z tego względu osobom, które zaczynają przygodę z makramą, zaleca się nieskomplikowane modele, które znajdują się w zestawach do nauki makramy.

Co potrzeba do tworzenia niezwykłych makram?

Makramy robi się głównie ze sznurków naturalnych o różnej grubości. Gotowe ozdoby wiesza się na pałąkach, stelażach lub na zwykłych, ozdobnych patykach. Grubość sznurka wpływa na wygląd gotowej dekoracji, ale również na trudność podczas robienia makram. W zestawach do nauki makram znajdują się sznurki o optymalnej grubości, co ułatwia tworzenie swojej pierwszej ozdoby. Makrama może zostać ozdobiona dodatkowymi elementami, tutaj często stawia się na naturalne drewno. Wszystko zależy od wybranego wzoru i rodzaju zestawu. Produkt zawiera bardzo czytelną instrukcję i jest elegancko zapakowany w tekturowe pudełko.

Zastosowanie makramy — gdzie sprawdzi się taka dekoracja?

Makrama może być pięknym kwietnikiem, który ozdobi wnętrze. Jej naturalny wygląd idealnie komponuje się z zielenią roślinności pokojowej. Przewisające pędy znakomicie prezentują się w plecionych ze sznurka kwietnikach. Kolorowe sznurki często wybierane są przez dzieci, beżowa lub biała makrama to klasyk, który pięknie wygląda w salonie lub w sypialni. Zestawy do nauki makramy to również idealny pomysł na prezent dla bliskiej osoby, która pragnie nauczyć się tej niezwykle wciągającej sztuki. Łapacz snów to bardzo modna ozdobna sypialni, ładnie prezentuje się w przytulnych, skandynawskich wnętrzach. Z naturalnego sznurka robi się również oryginalne ozdoby choinkowe.