Najlepsze podręczniki dla szkół ponadpodstawowych

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego nierozerwanie wiąże się z wyborem odpowiednich podręczników i pomocy naukowych, które towarzyszyć będą uczniom na co dzień. Nauczyciele mają zatem przed sobą niesłychanie ważne zadanie, gdyż to właśnie oni decydują, z czego uczniowie będą ostatecznie korzystać. Jeżeli zaś mowa stricte o interesujących propozycjach dla liceów i techników, warto postawić na wyjątkowe książki, ćwiczenia i repetytoria wydawnictw: Nowa Era, Macmillan czy chociażby GWO.

Istotna rola podręczników w procesie kształcenia

Trzeba koniecznie podkreślić ogromną wartość, jaką podręczniki wnoszą w szkolne życie. Bez owego wsparcia ciężko byłoby we właściwym stopniu przekazać młodzieży stosowną porcję informacji. Zarówno w przypadku technikum, jak i liceum starannie opracowane, profesjonalne materiały mają szczególne znaczenie. Za pasem jest przecież matura, a to już poważna sprawa.

Solidne podręczniki potrafią kosztować naprawdę sporo, jednak można je bez problemu dostać w bardziej przystępnych cenach między innymi online. Z drugiej strony opłaca się zainwestować w rzetelne źródła wiedzy. W ich konstruowaniu i doborze biorą udział wykształceni i doświadczeni autorzy, a korzystanie ze specjalistycznej wiedzy na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Z historią za pan brat

Jednym z przedmiotów, które wymagają nieco więcej uwagi oraz skupienia ze strony uczniów, jest historia – dość trudna, ale jakże ciekawa. Dlatego też przejrzysty układ treści, a także spójna i logiczna całość stanowią tu absolutną podstawę. Z pomocą przychodzi wówczas seria „Poznać przeszłość” w zakresie podstawowym. Przepięknie wydane książki, pełne wiedzy łatwej do przyswojenia przez młodych ludzi, powoli stają się numerem jeden na rynku.

Oprócz tego bogata szata graficzna uprzyjemnia naukę i pozwala wyobrazić sobie dawne dzieje starożytności i średniowiecza. Atrakcyjne wizualnie infografiki, przeplatane z mapami i danymi statystycznymi tworzą iście wspaniałą kompozycję. Publikacja „Poznać przeszłość” skutecznie rozbudza więc zainteresowanie przedmiotem, jednocześnie świetnie przygotowując do sprawdzianów poprzez zamieszczone na końcu rozdziałów podsumowania.

Angielski rozszerzony? Nic trudnego!

Zdarza się również, iż sen z powiek spędza uczniom język obcy, którym przeważnie jest obecnie język angielski. Gramatyka, konstrukcja zdań i słówka nierzadko dają nieźle w kość, ale z podręcznikiem wydawnictwa Macmillan nie ma rzeczy niemożliwych! Matura z języka angielskiego (nawet na poziomie rozszerzonym) to wręcz czysta przyjemność, jeśli wiedzę czerpie się właśnie z tych książek. Dzięki uporządkowanym zagadnieniom, urozmaiconym grafikom i rozmaitym przykładom raz na zawsze młodzież jest w stanie rozprawić się z kłopotliwym przedmiotem. Repetytorium Matura j. angielski rozszerzony wydawnictwa Macmillan sprawi, że uczniowie oswoją lęk, a proces nauki z podręcznikiem mógłby trwać w nieskończoność. W skład materiałów wchodzą natomiast: podręczniki, arkusze maturalne i repetytoria dla szkół ponadpodstawowych. Barwne okładki i merytoryczne wnętrze naprawdę „robią robotę”. Repetytoria do rozszerzonej matury z języka angielskiego gwarantują wobec tego zdany egzamin wszystkim.

Matematyka – podręcznik do liceów i techników klasa 1

Wymieniając kolejne przedmioty szkolne, nie można też pominąć matematyki. Choć nader logiczna i oparta o ścisłe zasady, wielu przyprawia o dreszcze- bez właściwego źródła wiedzy i wsparcia dydaktycznego nie łatwo o jej zrozumienie. Stąd, wyszła na rynek znakomita pozycja: Matematyka – podręcznik do liceów i techników klasa 1 wydawnictwa GWO, zachęcająca do bliższego zapoznania się z tą dziedziną. Podręczniki przeznaczone są dla absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej. Po każdym fragmencie teorii występują specjalnie dobrane zadania. Ponadto w książce znaleźć można dużo zadań różnego typu i o różnym poziomie trudności. Co ważne, spełnia ona kryteria Ustawy o systemie oświaty oraz wymogi podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku.

Z dobrze dobranymi podręcznikami żaden egzamin nie będzie nam straszny. Po zebraniu niezbędnych materiałów i pomocy trzeba już tylko… przyłożyć się do nauki.