Nauka niemieckiego czy francuskiego – co jest łatwiejsze?

Nauka języka obcego to wyzwanie, szczególnie w przypadku niemieckiego znanego z trudnego słownictwa oraz francuskiego, który pomimo swojej melodyjności sprawia Polakom trudności w nauce wymowy. Co jednak, gdy stoimy przed wyborem niemiecki lub francuski? Sprawdź, który język będzie lepszym wyborem dla Ciebie.

Nauka niemieckiego czy francuskiego – co jest łatwiejsze?

Nauka języka obcego to wyzwanie, szczególnie w przypadku niemieckiego znanego z trudnego słownictwa oraz francuskiego, który pomimo swojej melodyjności sprawia Polakom trudności w nauce wymowy. Co jednak, gdy stoimy przed wyborem niemiecki lub francuski? Sprawdź, który język będzie lepszym wyborem dla Ciebie.

Jak pokonać trudności w nauce niemieckiego?

Niemiecki wydaje się początkowo bardzo skomplikowany przez skomplikowane i długie słowa, które początkowo ciężko zapamiętać. Gramatyka również może sprawiać trudności, chociaż ze względu na 4 przypadki. Warto jednak pamiętać, że niemiecki to język rządzący się twardymi regułami. Wszelkie zagadnienia gramatyczne są logiczne i oparte na schematach, których znajomość z pewnością ułatwi poznawanie języka. Jeśli dobrze przyłożymy się do zrozumienia zasad na samym początku, na późniejszych etapach nie powinno być problemu z budową zdań. W trakcie nauki musimy nastawić się na systematyczność, regularność, a przede wszystkim wyjaśniać wszelkie wątpliwości i niezrozumiałe kwestie od razu. Dlatego też najlepiej postawić na kurs z lektorem w szkole językowej, dzięki odpowiednim ćwiczeniom i metodom pomoże to nam lepiej zrozumieć trudne zagadnienia.

Dlaczego uczyć się niemieckiego?

Szukasz języka pożądanego przez pracodawców? Wiedz, że zaraz po angielskim plasuje się właśnie niemiecki. W dużych polskich miastach, jak Wrocławiu, Krakowie czy Warszawa ma siedzibę wiele niemieckich firm, które poszukują specjalistów. Niemcy to także nasi bliscy sąsiedzi oraz członkiem UE, więc jeśli tylko znamy język, nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować swoich sił na ich rynku pracy. Planując swoją karierę w Austrii czy Szwajcarii, również ważna będzie znajomość tego języka.

Czy nauka francuskiego może być łatwa?

Uczyłeś się kiedyś włoskiego, hiszpańskiego lub portugalskiego? W takim razie lepiej zrozumiesz francuski, mimo różnicy wymowy wiele słów czy zasad gramatycznych jest dość podobnych. Jeśli jednak nie miałeś do czynienia z żadnym z tych języków, wiedz, że również w naszym ojczystym polskim jest aż ok. 6000 słów, które czyta się podobnie lub nawet tak samo, jak po francusku. Na początku najcięższa będzie dla Ciebie wymowa, jednak gdy nauczysz się zasad czytania i nastawisz na regularne ćwiczenia, problem ten powinien zniknąć. Chcesz uczyć się bardziej efektywnie? Sprawdź kursy języka francuskiego dla początkujących w swoim mieście. Przykładowo lekcje języka francuskiego we Wrocławiu mogą być oparte o wiele ciekawych i innowacyjnych metod (metoda Callana lub Direct Method), które ułatwią Ci zapoznawanie się z językiem.

Czy warto uczyć się języka francuskiego?

Interesujesz się modą lub sztuką? Francuski to z pewnością język dla Ciebie! Natomiast, jeśli marzy Ci się praca np. w paryskim domu modowym, z pewnością nie osiągniesz tego celu bez znajomości języka. Możesz być zaskoczony, ale mieszkając we Francji, będzie Ci ciężko porozumiewać się na co dzień chociażby po angielsku. Francuzi nie przykładają się zbytnio do nauki języków obcych, a tylko niecałe 40% obywateli deklaruje, że potrafi porozumiewać się po angielsku.

Odpowiedź na pytanie, który język jest łatwiejszy nie jest jednoznaczna i jak można dostrzec to zależy od sytuacji oraz tego co pragniesz osiągnąć. Przede wszystkim zastanów się, dlaczego chcesz nauczyć się danego języka i jak przyda Ci się on w życiu codziennym lub zawodowym. W przypadku, gdy nadal nie umiesz się zdecydować, sprawdź w internecie, więcej informacji dotyczących tego, jakich języków warto się uczyć.