Podnośniki osobowe dla osób niepełnosprawnych – ułatwienie dla pacjenta i opiekuna

Gdy w grę wchodzi opieka nad osobą chorą, zwłaszcza taką, która nie może się poruszać samodzielnie, całość pracy spada na osobę opiekującą się. Konieczność ciągłe podnoszenia czy przenoszenia pacjenta, zwłaszcza długotrwale, może jednak narazić opiekuna na bóle czy nawet urazy kręgosłupa. Aby jednak ułatwić pracę czy opiekę nad taką osobą, warto wyposażyć się w podnośniki osobowe, czyli urządzenia, zwiększające bezpieczeństwo pracy opiekuna oraz komfort samego pacjenta. Czym są podnośniki osobowe? Dla kogo są dedykowane? Na co zwrócić uwagę, przy wyborze podnośników?

podnośnik wannowy dla seniora

Podnośniki osobowe – co to i dla kogo?

Podnoszenie chorych czy niepełnosprawnych pacjentów może być niezwykle obciążające, dlatego zaistniała potrzeba stworzenia urządzeń, prostych w obsłudze, które umożliwiają bezproblemowe i łatwe przemieszczenie pacjenta na przykład między pomieszczeniami w domu.

Takie podnośniki osobowe pozwalają osobom z niepełnosprawnościami czuć się bezpiecznie, a także zapewniają komfort podczas wstawania, podnoszenia czy korzystania z łazienki. Dają także możliwość na ulgę opiekunów, którzy nie muszą już przejmować całego ciężaru chorego, na swoje barki. Dzięki podnośnikom, łatwiej mogą zatem pracować pielęgniarki, opiekunowi czy pracownicy medyczni.

Podnośniki są idealne dla osób z amputacjami czy deformacjami kończyn, dla osób częściowo lub całkowicie unieruchomionych, które poruszają się wózkiem inwalidzkim, osobom z dolegliwościami sztywności stawów, osób z chorobami krążenia czy osób starszych.

W przypadku osób niepełnosprawnych, unieruchomionych, zbawienne są podnośniki osobowe sterowane pilotem, co zapewnia funkcjonalność i maksymalny komfort, podczas korzystania z nich.

Rodzaje podnośników osobowych dla osób niepełnosprawnych

Standardowe podnośniki dla osób niepełnosprawnych dzielimy przede wszystkim na stacjonarne oraz mobilne. W przypadków produktów stacjonarnych, mocuje się je do podłogi, ściany lub sufitu. Taki podnośnik służy do przenoszenia pacjenta np. na wózek lub krzesło, bezpośrednio z łóżka.

Podnośnik mobilny natomiast jest idealny wtedy, gdy trzeba przenieść chorego w inne miejsce w domu np. do łazienki. Są to podnośniki bez porównania bardziej funkcjonalne.

Same podnośniki mobilne, dzielmy ze względu na ich przeznaczenie. Dlatego wyróżnia się podnośniki jezdne, basenowe, wannowe czy sufitowe.

Wybierz odpowiedni podnośnik

Nabywając podnośnik osobowy, warto wybrać model dopasowany do potrzeb pacjenta, ale prócz tego także na inne czynniki.

W pierwszej kolejności, zastanów się, do jakich czynności będzie ci on niezbędny, a także czy posiadasz miejsce do manewrowania podnośnikiem, czy masz możliwość montażu szyny dla podnośnika sufitowego, a także czy w pomieszczeniu docelowym możesz zamontować platformę dla podnośnika.

Prócz tego, warto też wziąć pod uwagę materiał wykonania podnośnika i nosidło. Czy jest ono na tyle komfortowe, że posiada podparcie na głowę?

Jeśli chcesz mieć pewność sprzętu najwyższej jakości, złóż zamówienie odpowiednich towarów na naszej stronie, gdyż jako producent tego rodzaju urządzeń, zdecydowanie znamy się na rzeczy.