Planowane otwarcie szkół w weekendy? Rozstrzygnięcie na tę kwestię leży w rękach Donalda Tuska

We wtorkowe popołudnie, słuchacze Radia ZET mieli okazję posłuchać rozmowy z gościem studia, posłem Koalicji Obywatelskiej – Sławomirem Nitrasem. Nitras to polityk, który ma spore szanse na objęcie stanowiska ministra sportu w przyszłym gabinetie Donalda Tuska. Podczas rozmowy postawił ciekawą propozycję odnośnie funkcjonowania placówek edukacyjnych, wspominając swoje młodzieńcze lata: „Nostalgicznie przypominam sobie czasy, kiedy w weekendy szkolne obiekty były dostępne i mogliśmy swobodnie grać w piłkę. Chciałbym wrócić do takiego modelu.”

Kiedy radiofonista dopytywał go o plany na przyszłość dotyczące lekcji Wychowania Fizycznego, Nitras nie zdradził konkretów. Wyjaśnił jedynie, że decyzje w tej sprawie jeszcze nie zostały podjęte, jednak zdaje sobie sprawę z istnienia problemu. Pytanie było skierowane na sytuację, gdzie wielu uczniów korzysta z licznych zwolnień ze zajęć WF-u – co zdaniem słuchacza radia jest dramatyczną sytuacją.

Chociaż Nitras jest zwolennikiem otwierania szkół w weekendy, zdaje sobie sprawę z faktu, że wiele z nich pozostaje zamkniętych w soboty i niedziele. Jego marzeniem jest powrót do czasów, kiedy szkolne obiekty były dostępne dla młodzieży również podczas weekendów, co pozwalało na swobodne rozgrywanie meczów piłki nożnej. Wyraził silne pragnienie, aby ten koncept został wprowadzony ponownie.