Prezenty na zakończenie roku szkolnego dla ósmoklasistów – piękny gest i pamiątka na całe życie

Zakończenie roku szkolnego jest tuż za rogiem, a to oznacza, że jest to okres pełen napięć i ciężkiej pracy zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Dla wielu uczniów z ósmej klasy jest to moment, w którym muszą pożegnać się ze swoją szkołą.

Wchodzą oni w nowy rozdział swojego życia po wakacjach. Ostatnio matka jednej z naszych uczennic z ósmej klasy powiedziała mi, że jako rodzice chcą uczcić ten dzień i sprawić, aby był wyjątkowy dla ich dzieci. Chcą, aby ich pociechy były świadome, że kończy się dla nich ważny okres w ich życiu. To samo dotyczy nauczycieli i całej społeczności szkolnej, którzy co roku żegnają się z ósmoklasistami podczas uroczystości organizowanej przez klasę siódmą pod kierownictwem wychowawcy. Sposób pożegnania różni się każdego roku i zależy od pomysłowości uczniów i nauczycieli. W przeszłości mieliśmy już różne formy pożegnań, takie jak Familiada, filmiki podsumowujące osiem lat spędzonych w szkole przez ósmoklasistów, inscenizacje, krótkie wiersze o uczniach i wiele innych.

W ostatnim roku szkolnym uczniowie otrzymali między innymi artykuły z gazet pisane na ich temat. Przygotowywanie takich prezentów nie jest kosztowne – wystarczy drukarka i ramki A4 z pleksiglasem zamiast szkła (dla bezpieczeństwa i lekkości). Te prezenty można nabyć bez konieczności wychodzenia z domu.