TOP 5 kanałów edukacyjnych na YouTube

Internet światłowodowy zapewnia szybki dostęp do niezliczonej ilości stron www. Każdego dnia spędzamy w sieci mnóstwo czasu, oglądając filmy czy słuchając podcastów. A co, gdybyśmy w tym czasie mogli się też uczyć? Brzmi ciekawie. Internet światłowodowy umożliwia wyświetlanie filmów bez zakłóceń w najlepszej jakości, co znacznie ułatwia koncentrację i zapamiętywanie. Przedstawiamy TOP 5 najciekawszych kanałów edukacyjnych!

TOP 5 kanałów edukacyjnych na YouTube

Pan Belfer

„Pan Belfer” to postać wykreowana przez Dawida Łasińskiego, nauczyciela chemii z wieloletnim stażem. Na swoim kanale „Pan Belfer” opowiada o chemii. W prosty i przystępny sposób objaśnia skomplikowane zagadnienia, takie jak: „Jak powstaje wiązanie kowalencyjne” czy „Jak napisać konfigurację elektronową”. Dawid prowadzi swój kanał od czterech lat. Mimo iż przez ten czas zgromadził „zaledwie” niespełna 53 tys. subskrybentów, z pewnością jest to kanał godny obserwowania. To wartościowy materiał nie tylko dla maturzystów czy miłośników chemii, lecz także dla osób, które na co dzień nie mają do czynienia z tą dziedziną nauki.

Mówiąc Inaczej

„Mówiąc Inaczej” to kanał tworzony przez Paulinę Mikułę, na temat języka polskiego. W swoich filmach Paulina mówi o częstych błędach językowych popełnianych przez Polaków, objaśnia, skąd wywodzą się poszczególne słowa oraz przedstawia językowe ciekawostki. Od czasu do czasu pojawiają się u niej także znani goście, z którymi rozmawia na tematy związane z językiem. Kanał „Mówiąc Inaczej” skierowany jest do wszystkich, którzy chcą poprawnie władać polszczyzną.

Arlena Witt (Po Cudzemu)

Arlena Witt na swoim kanale uczy Polaków języka angielskiego. W krótkich, kilkuminutowych filmach zdradza sposoby na naukę słówek, wyjaśnia różnice między poszczególnymi wyrażeniami, pokazuje praktyczne zastosowania różnych sformułowań oraz prawidłowe formy wypowiedzi. Całość okraszona jest dużą dawką humoru oraz scenami z popularnych filmów i seriali. Arlena prowadzi swój kanał od pięciu lat. Ponadto napisała dwie książki do nauki angielskiej gramatyki oraz do nauki angielskich słówek.

Kasia Gandor

Kasia Gandor prowadzi kanał popularnonaukowy. W swoich filmach porusza interesujące tematy związane ze światem biologii, klimatem i zdrowiem. Filmy Kasi są bardzo rzeczowe, sama prowadząca zawsze wypowiada się merytorycznie, ale jednocześnie w sposób, który zrozumie każdy oglądający jej kanał widz. Niekiedy porusza w swoich filmach tematy dla wielu odbiorców kontrowersyjne, takie jak szczepionki czy żywność modyfikowana genetycznie. Zawsze robi to jednak w sposób rzetelny, popierając swoje argumenty badaniami naukowymi.

Uwaga! Naukowy Bełkot

„Uwaga! Naukowy Bełkot” to kanał prowadzony przez Dawida Myśliwca już od sześciu lat. Prowadzący w bardzo dokładny i prosty sposób opowiada o zagadnieniach popularnonaukowych oraz ciekawostkach ze świata nauki. Kanał Dawida warto śledzić ze względu na rzetelność informacji, które zawsze poparte są badaniami dostępnymi w artykułach naukowych.

Internet światłowodowy umożliwia oglądanie treści bez zakłóceń i w najlepszej jakości obrazu. Możemy wykorzystać go nie tylko do codziennego sprawdzania wiadomości ze świata, lecz także do nauki. Zwłaszcza, że dzięki twórcom kanałów na YouTube możemy połączyć naukę z rozrywką i świetną zabawą. Chcąc korzystać z najszybszego Internetu dostępnego w Polsce, warto sprawdzić ofertę INEA. Prędkość wielokrotnie wyższa niż 1 Gb/s pozwoli na bezproblemowe przyswajanie treści edukacyjnych.