Wydawnictwo lekarskie PZWL

Chcąc zagłębić swoją wiedzę w danej dziedzinie, nieprzerwanie należy się uczyć, dociekać, czytać nowe książki i publikacje na interesujący nas temat. Medycyna to kierunek, który ciekawi wiele osób, jednak jest to dziedzina, która nigdy nie stała w miejscu i która bardzo mocno potrzebuje ciągłych aktualizacji, przełomów i nowych sprawdzonych informacji.

Takie możliwości polskim lekarzom i pracownikom medycznym daje PZWL wydawnictwo lekarskie, które prezentuje pokaźny zbiór materiałów o tematyce medycznej. PZWL to największe i najstarsze polskie wydawnictwo w dziedzinie medycyny, które powstało dzięki profesorowi Stanisławowi Konopce w czerwcu 1945 r. w Warszawie. Od 1998 roku należy do grupy Wydawnictwo Naukowe PWN.

  1. Wydawnictwo medyczne PZWL – Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich.
  2. Stowarzyszenie Autorów Książek Medycznych.

Wydawnictwo medyczne PZWL – Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich

Wydawnictwo Lekarskie PZWL publikuje materiały medyczne takie jak: poradniki medyczne, podręczniki akademickie dla studentów uczelni medycznych i podręczniki dla uczniów średnich szkół medycznych, literaturę dla lekarzy i osób pracujących w środowisku medycznym, monografie, encyklopedie, leksykony, poradniki i książki popularnonaukowe, a także publikacje z dziedzin bliskich medycynie, takich jak: botanika, zoologia i biologia.

Oprócz przeróżnych publikacji medycznych i okołomedycznych PZWL wydawnictwo posiada na swoim koncie współpracę z kilkoma największymi i szanowanymi wydawnictwami literatury medycznej na świecie takimi jak: Oxford University Press z Wielkiej Brytanii, Masson z Francji, Schattauer z Niemiec, Elsevier z USA i Wielkiej Brytanii i Georg Thieme Verlag, Springer-Verlag.

Stowarzyszenie Autorów Książek Medycznych

Każdego roku wydawnictwo Lekarskie PZWL wydaje ponad 130 tytułów, a tylko do 2020 roku opublikowało ponad 15 tysięcy tytułów w łącznym nakładzie przekraczającym 320 mln egzemplarzy. Jest to stale rozwijające się wydawnictwo, które posiada ogromny zbiór nowych sprawdzonych informacji medycznych oraz tzw. medyczne klasyki.

W roku 2005 Stowarzyszenie Autorów Książek Medycznych, które skupia najlepsze autorytety w dziedzinie medycyny ogłosiło, że najlepsze książki medyczne XX wieku to 2 dzieła wydane właśnie przez wydawnictwo PZWL. Te książki to Nauka o chorobach wewnętrznych Witolda Orłowskiego oraz Anatomia człowieka Adama Bochenka i Michała Reichera. Druga pozycja to jedyna polska książka, która jest stale wznawiana i aktualizowana od prawie 100 lat. Niektóre źródła mówią, że podręcznik Anatomii człowieka ukazał się już w ponad 700 tysięcy egzemplarzach.

Z całą pewnością każdy, kto poszukuje rzetelnych informacji z dziedziny medycyny czy to z ciekawości czy w potrzeby edukacji, znajdzie je w publikacjach wydanych przez PZWL.