Zarządzanie czasem w szkole

W szkole jest mnóstwo przedmiotów. Ponadto można przypuszczać, że wielu uczniów narzeka na to, jak wiele czasu należy poświęcić na naukę. Z drugiej strony można odnieść wrażenie, że pewne sprawy są pomijane i jest to niemały problem.

Uczniowie nie są od reformy edukacji

Ktoś może powiedzieć, że jest to zniechęcanie do nauki, ale nic bardziej mylnego. Uczyć się trzeba, ponieważ nauka może mieć ogromny wpływ na dorosłe życie. Niemniej jednak musimy pamiętać o zachowywaniu realizmujeżeli dzieje się źle, należy o tym mówić. Szkoły powinny kojarzyć się z wiarygodnością!

Niektórzy mogą stwierdzić, że i tak wszystko sprowadza się do określonych wytycznych. Takie stawianie sprawy jest zgodne z prawdą – uczniowie nie są od reformowania systemu edukacji. Nie są, ale mogą się wypowiedzieć – każda osoba ma prawo mieć własne zdanie. Szkoła ma pomóc w poznawaniu określonych tematów, ale uczniowie także mogą wyciągać właściwe wnioski. Nauka to proces, który trwać krócej lub dłużej. Nawiasem mówiąc, możemy mówić, że nauka trwa również po skończeniu szkoły (ale to już temat na inny tekst).

Zarządzanie czasem

O brakach można rozmawiać długo, ale w tym momencie skoncentrujemy się wyłącznie na jednym – zarządzaniu czasem. Zresztą wystarczy zadać sobie pytanie, jak przedstawia się teraźniejszość? Czy nie jest tak, że znaczenie ma każda sekunda? Pewnie są osoby, które twierdzą, że presja czasowa może zdziałać wiele i takie myślenie jest czymś zrozumiałym. Niemniej pamiętajmy o sednie sprawy – chodzi o uniknięcie takiej presji. Można nawet powiedzieć, że być może część z nas nie wie, kiedy traci się czas.

Świadomość jest rzecz jasna bardzo ważna – trzeba znać dostępne możliwości i zdecydować się na to, co jest najlepsze.