Książki Agathy Christie – jakie powieści musisz przeczytać?

Agatha Christie jest niekwestionowaną legendą światowego kryminału. Książki Agathy Christie, pomimo wielu dekad obecności na rynku, cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników powieści kryminalnych. Choć sama autorka zmarła w 1976 roku, to jej kryminały nadal pozostają aktualne i świeże, a jej sposób konstruowania akcji jest do dziś wykorzystywany przez wielu autorów powieści.

Książki Agathy Christie – powieści, które stale intrygują

Agatha Christie przez ponad 50 lat swej kariery napisała około 90 książek. Do dziś wydano ponad miliard egzemplarzy jej kryminałów w języku angielskim, a także miliard sztuk powieści przetłumaczonych na 45 języków. W aż 30 jej powieściach głównym bohaterem jest Herkules Poirot – świetny detektyw z charakterystycznym wąsem. W wielu książkach bohaterką jest również Jane Marple – nieco wścibska stara panna, detektyw-amator.

„Morderstwo w Orient Expressie”

Wymieniając popularne książki Agathy Christie, nie sposób zapomnieć o „Morderstwie w Orient Expressie”. To jedna z najsłynniejszych powieści pisarki. Miejscem akcji kryminału jest tytułowy Orient Express. Detektyw Poirot jedzie pociągiem po zakończeniu śledztwa na wschodnim kontynencie. Niedługo po rozpoczęciu podróży w pociągu zostają znalezione zasztyletowane zwłoki. Hercules musi jak najszybciej odkryć, kto stoi za zabójstwem mężczyzny. Stawka jest wysoka, bowiem morderca nie miał możliwości ucieczki z Orient Expressu i nadal znajduje się wśród pasażerów.

Tę i inne książki Agathy Christie znajdziesz w księgarni internetowej https://matfel.pl/tra-pol-257093-Agatha-Christie.html.

„Śmierć na Nilu”

Jeśli lubisz dobre kryminały, sięgnij też po „Śmierć na Nilu”. To powieść, której główną bohaterką jest Linnet Ridgeway – kobieta, która posiada niemal wszystko: pieniądze, urodę, inteligencję oraz miłość. Wyszła za mąż za mężczyznę, który wydaje się wprost stworzony dla niej. Niestety, ukochany był niegdyś obiektem westchnień jej najlepszej przyjaciółki. To sprawia, że bohaterka szybko staje się jej największym wrogiem i zaczyna grozić jej śmiertelne niebezpieczeństwo.

„Samotny dom”

„Samotny dom” to kolejna godna uwagi powieść Agathy Christie z genialnym Herculesem Poirot. Słynny detektyw miał odpocząć na kornwalijskim wybrzeżu. Spotyka tam piękną Nick Buckley – właścicielkę Samotnego Domu, która już cztery razy otarła się o śmierć. Niedoszła ofiara nie bierze sobie jednak ostrzeżeń detektywa do serca. Poirot postanawia odkryć, kto stoi za próbami zabójstwa kobiety, a także znaleźć mordercę innej młodej dziewczyny, która ginie w wyniku tragicznej pomyłki.