Lista podręczników do religii rok szkolny 2021/2022

Rok szkolny 2021/2022 zbliża się wielkimi krokami! Szukasz książek do religii dla swojego dziecka? Zapoznaj się z naszą listą podręczników do religii i ćwiczeń do religii.

Książki (podręczniki, ćwiczenia) do religii klasa 1

Jaka jest obowiązująca w nadchodzącym roku książka do religii klasa 1? Na sklepowych półkach znaleźć można podręczniki do religii klasa 1, takie jak religia klasa 1 Pan Bóg jest naszym Ojcem. Co warto wiedzieć na jego temat? Służy on do nauczania religii rzymskokatolickiej na terenie całej Polski, z zachowaniem praw biskupów diecezjalnych. Podręcznik jest zgodny z programem nauczania numer AZ-1-01/18. Pomaga on zrozumieć trudne prawdy wiary. Odgrywa to szczególnie istotną rolę w przypadku nieco młodszych dzieci, które dopiero zaczynają poznawać Pana Boga obecnego w Piśmie Świętym, liturgii oraz codziennym życiu.

Książki (podręczniki, ćwiczenia) do religii klasa 2

Najlepsza książka do religii klasa 2? Godne polecenia podręczniki do religii klasa 2 to na przykład religia klasa 2 Kochamy Pana Jezusa pod redakcją ks. prof. Jana Szpeta i Danuty Jackowiak. Zaproponowany w nim materiał wprowadza w tajemnicę spotkania z Bogiem w sakramencie pojednania. Zawarte w podręczniku cytaty z Pisma Świętego uwrażliwiają na potrzebę słuchania Boga, a działania zaproponowane do wykonania zachęcą rodziców do aktywnego uczestnictwa w życiu religijnym dziecka.

Książki (podręczniki, ćwiczenia) do religii klasa 3

Godna polecenia książka do religii klasa 3? W roku szkolnym 2021/2022 obowiązywać będą podręczniki do religii klasa 3, takie jak religia klasa 3 Przyjmujemy Pana Jezusa. Celem kształcenia uczniów w tym wieku jest bezpośrednie przygotowanie ich do spotkania z Jezusem Chrystusem w sakramencie pokuty, pojednania i Eucharystii. Zawarty w podręczniku program nawiązuje do codziennych doświadczeń dzieci. Tego typu forma przekazu wiedzy ma na celu pomóc im w świadomym przygotowaniu i przeżywaniu spotkania z żywym Chrystusem w Eucharystii.

Książki (podręczniki, ćwiczenia) do religii klasa 4

Jaka książka do religii klasa 4 będzie obowiązywać w nadchodzącym roku szkolnym? W księgarniach znaleźć można podręczniki do religii klasa 4, takie jak religia klasa 4 Jestem Chrześcijaninem. Składa się on z 5 części, z których każda z nich skupia się na przyjaźni z Bogiem i relacjach z ludźmi. Podręcznik stanowi subtelne połączenie aspektu społecznego oraz eklezjalnego na fundamencie nauki o Chrystusie.

Książki (podręczniki, ćwiczenia) do religii klasa 5

Książka do religii klasa 5, bez której nie obędzie się żaden mały katolik? Podręczniki do religii klasa 5 obowiązujące w roku szkolnym 2021/2022 to religia klasa 5 Bóg szuka człowieka. Katechizm składa się z następujących części: „Odkrywam”, „Spotykam”, „Poznaję”, „Odpowiadam”, „Utrwalam” i „Modlę się”. Uczniowe poznają tu ciekawe postaci, których przykład może pomóc w odkrywaniu Boga w codziennym życiu.

Książki (podręczniki, ćwiczenia) do religii klasa 6

Wartościowa książka do religii klasa 6? Dużą popularnością cieszą się podręczniki do religii klasa 6, takie jak religia klasa 6 Wierzę w kościół. Głównym celem katechezy w klasie 6 jest ukazanie historii zbawienia, jaka dokonuje się w działalności Kościoła kierowanego natchnieniami Ducha Świętego.

Książki (podręczniki, ćwiczenia) do religii klasa 7

Najlepsza książka do religii klasa 7? Obowiązujące podręczniki do religii klasa 7 to religia klasa 7 Spotkane ze Słowem. Zawarte tu treści zostały przygotowane w taki sposób, by uczeń był w stanie podjąć próby odnalezienia odpowiedzi na pytania egzystencjalne i uświadomił sobie konieczność dawania świadectwa miłości do Boga w codziennym życiu.