Mieszkaj u siebie, studiuj lub pracuj w Warszawie (albo gdziekolwiek)

Czy można powiedzieć cokolwiek dobrego o pandemii COVID-19? Jedną z niewielu korzyści jest to, że wymusiła ona i przyspieszyła rozwój zdalnej pracy, nauki czy załatwiania spraw urzędowych. Otworzyło to przed ludźmi nowe możliwości zatrudnienia i nauki.

Jeśli Twoim marzeniem jest ukończenie prestiżowej uczelni w Warszawie, ale nie masz możliwości zamieszkania w stolicy, to studia online będą dla Ciebie optymalnym rozwiązaniem. Przeczytaj i sprawdź, dlaczego warto się na nie zdecydować.

Zdalna praca i nauka – korzyści

Istnieje wiele korzyści związanych z pracą i nauką zdalną. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na te wymienione poniżej.

  •         Zyskujesz możliwość podjęcia zatrudnienia w międzynarodowych firmach, ale bez konieczności zmiany miejsca zamieszkania. Podobnie jest z niektórymi kierunkami studiów, takimi ja te dostępne tu: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/online.
  •         Praca i nauka zdalna oznacza redukcję kosztów dojazdów. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz zainwestować lub przeznaczyć na bieżące wydatki.
  •         Brak konieczności inwestowania czasu na dojazdy oznacza możliwość dłuższego odpoczynku, rozwijania hobby lub uprawiania sportu.
  •         Nauka zdalna to elastyczność w wyborze miejsca studiowania. Aby uczestniczyć w zajęciach, wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do Internetu oraz miejsce sprzyjające skupieniu.
  •         Jeśli w pracy obowiązuje Cię zadaniowy czas pracy, możesz wykonywać ją o dowolnej dla Ciebie porze. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku konieczności opieki nad dziećmi.
  •         Dzięki pracy lub nauce zdalnej masz łatwiejszy dostęp do źródeł wiedzy dostępnych online. Możesz korzystać z zasobów internetowych, w tym książek, artykułów, wykładów i filmów, które pomogą Ci w pracy lub nauce.

Zdalna praca i nauka a zarządzanie czasem

Możliwość pracy zdalnej lub studiowania online to nie tylko same korzyści. Pamiętaj, że wybierając taki sposób, stajesz się odpowiedzialny za terminową realizację zadań lub systematyczną naukę i udział w wykładach.

Może to oznaczać trudną walkę z pokusami w postaci różnego rodzaju rozpraszaczy, takich jak:

  •         filmy i seriale,
  •         pogoda zachęcająca do spacerów,
  •         możliwość załatwiania prywatnych spraw w czasie przeznaczonym na pracę lub naukę.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji weź pod uwagę również te „pułapki”.