Przyszłościowe zawody – jaki kierunek studiów wybrać?

Rynek pracy nieustannie się zmienia. Zawody, o których jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie słyszał, dziś są jednymi z najbardziej poszukiwanych przez pracodawców. Bywa także, że kierunki kiedyś uznawane za mało prestiżowe, obecnie kształcą najbardziej deficytowych specjalistów. Dlatego wybierając studia, warto zwrócić uwagę na prognozy rynku pracy na najbliższe lata. Dzięki temu masz większe szanse na zdobycie satysfakcjonującego i dobrze opłacalnego stanowiska. Zatem na co warto się zdecydować, aby zapełnić sobie łatwiejszy start? O tym w dzisiejszym artykule.

Innowacje w biznesie

Innowacyjność to jeden z filarów współczesnej gospodarki. Dlatego Innowacje w biznesie zdecydowanie możemy zaliczyć do przyszłościowych kierunków. Plan nauki uwzględnia zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, finansów, marketingu, technologii informatycznych oraz prawa. Poznając te zagadnienia, student zdobywa wiedzę dotyczącą funkcjonowania przemysłu 4.0 oraz start-upów. Uczy się także metod pozyskiwania dofinansowań i zarządzania innowacjami w przemyśle. W trakcie studiów można wziąć udział w realizacji wielu projektów, czy też odbyć praktyki w jednej z firm, które podpisały umowę o współpracę. Zdobędziesz również wiedzę o korzystaniu z dofinansowań pozyskiwanych z funduszy Unii Europejskiej. Po zdobyciu dyplomu zostaniesz ekspertem z zakresu tworzenia i zarządzania innowacyjnymi modelami biznesowymi, który może pracować z wieloma prywatnymi przedsiębiorstwami oraz jednostkami badawczo-rozwojowymi.

Szczegółowy opis studiów znajdziesz na stronie https://studiuj.uek.krakow.pl/listings/kierunek-innowacje-w-biznesie-stacjonarne-i-stopien/.

Modern Business Management

Kierunek ten powstał jako odpowiedź na potrzeby nieustannie zmieniającego się rynku pracy. Program studiów obejmuje szerokie spektrum wiedzy biznesowej z zakresu finansów, podatków, prawa, metod analiz danych, czy zarządzania zasobami ludzkimi. Jako absolwent kierunku zostaniesz specjalistą, który potrafi diagnozować problemy i wdrażać nowoczesne rozwiązania dopasowane do potrzeb nieustannie zmieniającego się cyfrowego świata. Studia stawiają także na rozwój umiejętności miękkich, takich jak praca w zespole, czy skuteczna komunikacja. Aby przygotować studentów do zatrudnienia w środowisku międzynarodowym, wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Dzięki temu absolwenci mają kompetencje niezbędne do objęcia stanowiska w wielokulturowych środowiskach, zarówno w przedsiębiorstwach oraz organizacjach krajowych, jak i zagranicznych.

Przedsiębiorczość i innowacje w gospodarce

Obecnie od kandydatów na różne stanowiska oczekuje się nie tylko wykształcenia, ale także umiejętności wykorzystania zdobytej na studiach wiedzy w praktyce. Właśnie dlatego program kierunku Przedsiębiorczość i innowacje daje swoim studentom możliwość uczestniczenia w wielu projektach oraz stwarza okazję do kontaktowania się z pracodawcami. W efekcie wejście na ścieżkę kariery staje się znacznie łatwiejsze! Celem nauki jest przede wszystkim wykształcenie specjalistów, którzy mają zdolność analitycznego i krytycznego myślenia oraz potrafią wdrażać skuteczne rozwiązanie. Dlatego jako absolwent tego kierunku z powodzeniem możesz objąć stanowisko menedżerskie lub zatrudnić się w międzynarodowych firmach czy instytucjach publicznych o różnych profilach działalności.

Więcej o programie nauczania na stronie https://studiuj.uek.krakow.pl/listings/kierunek-przedsiebiorczosc-i-innowacje-w-gospodarce-stacjonarne-i-stopien/.

Pamiętaj także, że każdy z tych kierunków przygotowuje Cię również do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Dzięki temu, zamiast szukać stanowiska w czyjejś firmie, możesz rozpocząć pracę na własnych zasadach. Więcej innowacyjnych i przyszłościowych kierunków studiów znajdziesz w ofercie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.