Rosnąca popularność języków azjatyckich na rynku korepetycji

Języki oryginalne i rzadko spotykane zdobywają coraz większy rozgłos w świecie edukacji – ten trend nie dotyczy już tylko zajęć dla najmłodszych. Zamiast tradycyjnych lekcji z angielskiego, coraz częściej można spotkać oferty nauki języków azjatyckich. Przez wiele lat na szczycie list pragnień uczniów królował język japoński, a ostatnie lata przyniosły również wzrost popularności języka koreańskiego.

Pośród wielu powodów wyboru tych mniej konwencjonalnych języków, na pierwszym planie staje coraz szersze zafascynowanie kulturą anime, które skłania do nauki japońskiego. W przypadku zainteresowania językiem koreańskim, znaczący wpływ ma rosnące zamiłowanie do k-popu.

Nie tylko pasje kierują uczniami ku tym egzotycznym językom. Wielu starszych uczniów z premedytacją decyduje się na naukę tych rzadziej spotykanych języków, celowo przygotowując się do studiów lingwistycznych czy przyszłej pracy jako tłumacze.