W szkole może dochodzić do strasznych sytuacji

Okres szkolny raczej powinien kojarzyć się pozytywnie. Oczywiście część nauczycieli może nie być mile wspominana, ale to nie powinno rzutować na wszystko. Ponadto trzeba liczyć się, z tym że czasem może dojść do strasznych sytuacji.

Klasa 6A w Szkole Podstawowej nr 43 w Białymstoku

Zanim skupimy się na szczegółach, skoncentrujmy się na czymś, co bezwzględnie należy zaznaczyć – w tym momencie nie chodzi o przedstawianie szkoły w złym świetle. Krótko mówiąc, liczy się świadomość – rodzice muszą zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze jest tak, jak być powinno. Można powiedzieć, że to nawiązanie do zaufania – jeżeli dziecko mówi, że dzieje się coś bardzo złego, nie wolno tego lekceważyć.

Klasa 6A Szkoły Podstawowej nr 43 w Białymstoku stała się ostatnio popularna. Niemniej jednak nie jest to popularność, na której mogłoby komukolwiek zależeć – rodzice boją się wysyłać dzieci do szkoły. Co więcej, ich obawa jest uzasadniona, gdyż dwoje chłopców przeszkadza w prowadzeniu zajęć i zachowuje się agresywnie. Na tyle agresywnie, że jedna z dziewczyn ma złamaną rękę. Warto również podkreślić, że mieliśmy do czynienia z protestem – rodzice zdecydowali, że ich dzieci przez niemal dwa tygodnie nie będą chodzić do szkoły. Można odnieść wrażenie, że rodzice są już bardzo zdesperowani. Z drugiej strony ten desperacki krok nie rozwiązał kłopotu. Rodzice oczywiście nie ustąpili i zdecydowali się na dyżury w szkole. Dyrekcja placówki wyraziła zgodę na taki środek bezpieczeństwa, ale po pewnym czasie decyzję anulowano. Do tego pojawiła się informacja, zgodnie z którą wszyscy rodzice muszą poprzeć wspomniany pomysł. Można to potraktować jako zakaz, gdyż całkowita jednomyślność jest mało prawdopodobna.

Jak widać, dzieje się wiele, a problem ciągle jest. Niemniej trudno spodziewać się, aby rodzice zrezygnowali ze starań o normalność. Jakkolwiek to zabrzmi – dwoje chłopców stanowi poważne zagrożenie. Zagrożenie, którego nie można lekceważyć – trzeba tymi dzieciakami się zająć i co za tym idzie, pomóc wszystkim.

Jeżeli chcesz wiedzieć, co jeszcze dzieje się w Białymstoku, koniecznie zapoznaj się ze stroną ebialystok.pl.