Home Edukacja W szkole może dochodzić do strasznych sytuacji

W szkole może dochodzić do strasznych sytuacji

- Dariusz Buzun

Okres szkolny raczej powinien kojarzyć się pozytywnie. Oczywiście część nauczycieli może nie być mile wspominana, ale to nie powinno rzutować na wszystko. Ponadto trzeba liczyć się, z tym że czasem może dojść do strasznych sytuacji.

Klasa 6A w Szkole Podstawowej nr 43 w Białymstoku

Zanim skupimy się na szczegółach, skoncentrujmy się na czymś, co bezwzględnie należy zaznaczyć – w tym momencie nie chodzi o przedstawianie szkoły w złym świetle. Krótko mówiąc, liczy się świadomość – rodzice muszą zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze jest tak, jak być powinno. Można powiedzieć, że to nawiązanie do zaufania – jeżeli dziecko mówi, że dzieje się coś bardzo złego, nie wolno tego lekceważyć.

Klasa 6A Szkoły Podstawowej nr 43 w Białymstoku stała się ostatnio popularna. Niemniej jednak nie jest to popularność, na której mogłoby komukolwiek zależeć – rodzice boją się wysyłać dzieci do szkoły. Co więcej, ich obawa jest uzasadniona, gdyż dwoje chłopców przeszkadza w prowadzeniu zajęć i zachowuje się agresywnie. Na tyle agresywnie, że jedna z dziewczyn ma złamaną rękę. Warto również podkreślić, że mieliśmy do czynienia z protestem – rodzice zdecydowali, że ich dzieci przez niemal dwa tygodnie nie będą chodzić do szkoły. Można odnieść wrażenie, że rodzice są już bardzo zdesperowani. Z drugiej strony ten desperacki krok nie rozwiązał kłopotu. Rodzice oczywiście nie ustąpili i zdecydowali się na dyżury w szkole. Dyrekcja placówki wyraziła zgodę na taki środek bezpieczeństwa, ale po pewnym czasie decyzję anulowano. Do tego pojawiła się informacja, zgodnie z którą wszyscy rodzice muszą poprzeć wspomniany pomysł. Można to potraktować jako zakaz, gdyż całkowita jednomyślność jest mało prawdopodobna.

Jak widać, dzieje się wiele, a problem ciągle jest. Niemniej trudno spodziewać się, aby rodzice zrezygnowali ze starań o normalność. Jakkolwiek to zabrzmi – dwoje chłopców stanowi poważne zagrożenie. Zagrożenie, którego nie można lekceważyć – trzeba tymi dzieciakami się zająć i co za tym idzie, pomóc wszystkim.

Jeżeli chcesz wiedzieć, co jeszcze dzieje się w Białymstoku, koniecznie zapoznaj się ze stroną ebialystok.pl.

0 komentarz
0

Powiązane posty