Najlepsze książki o tematyce hazardowej

ksiazka

Faktem jest, że w dzisiejszych czasach to świat wirtualny przyciąga najwięcej uwagi. Na szczęście istnieją jeszcze miejsca, które zarezerwowane są wyłącznie dla klasycznych rozrywek i hobby, takich jak czytanie książek o tematyce hazardowej. A to dlatego, że wciąż jest wiele osób, które uwielbiają czerpać przyjemność z przygód opisanych na tradycyjnym papierze.

Czytanie wciągającej opowieści hazardowej to wyjątkowy rodzaj magii, która nigdy się nie starzeje. Oczywiście jest również tak świetna rozrywka jak automaty online, na które darmowe spiny można uzyskać na stronie www.hazardowy.pl. Jednakże zapach papieru i dźwięk chrupiących kartek stwarzają niepowtarzalną atmosferę. Ponadto, nawet żaden producent w Hollywood nie jest w stanie uchwycić wydarzeń tak dobrze, jak nasza własna wyobraźnia.

Zobaczmy więc, jak prezentują się jedne z najbardziej interesujących książek poruszających temat hazardu.

„The Greatest Gambling Story Ever Told” – Mark Paul

Jeśli naszą pasją są dramaty z życia wzięte, ta książka z pewnością nas zainteresuje. Książka opowiada prawdziwą historię o intensywnym hazardzie, spornych związkach, ingerencji kartelu i wielu innych.

Inspirująca narracja przedstawia tu życie klaczy wyścigowej o imieniu „Winning Colors”. Klacz nie tylko startowała w wyścigach konnych zdominowanych przez ogiery, ale również była olbrzymią inspiracją dla wielu. Fabuła opowiada o trzech hazardzistach, którzy nieświadomie stawiają na tę klaczkę z meksykańskiego kartelu. Dramat rozpoczyna się w momencie, gdy trio napotyka zagrażające życiu sytuacje, w których gangsterzy chcą odebrać ich wygraną.

„Titanic Thompson: The Man Who Bet On Everything” – Kevin Cook

Znany jako Titanic Thompson, Alvin Clarence Thomas był hazardzistą i naciągaczem. Zarabiał na życie, będąc oszustem, który stawiał na prawie wszystko. Oczywiście obstawiał dopiero wtedy, gdy już nielegalnie ustawił swoje szanse, aby wyniki działały na jego korzyść. Ponadto, Titanic Thompson znany był z tego, że nadeptywał na odcisk niebezpiecznym osobistościom przestępczego półświatka, takim jak szef mafii, Al Capone.

Thompson żył pełnią życia i zmarł w dojrzałym wieku 82 lat, wielokrotnie przeciwstawiając się śmierci. Podejście Kevina Cooksa do życia Titanica daje wgląd w bogatą osobowość człowieka, który wielokrotnie się żenił, zabił pięciu mężczyzn i dopuścił się niezliczonych przekrętów.

„Blood Aces” – Doug J. Swanson

A oto książka, która została stworzona w postaci biograficznego przedstawienia życia Benny’ego Biniona. Dzieło wyszło spod pióra Douga Swansona, który pozwala czytelnikowi lepiej zrozumieć, w jaki sposób Las Vegas stało się miastem, jakim jest dzisiaj. Książka zagłębia się w historię wczesnego gangsterstwa w Mieście Grzechu. Wciąga nas do świata, gdzie Bugsy Siegel i Clyde Barrow mieli ogromny wpływ na biznes kasynowy.

Ta książka jest najpopularniejszą lekturą dla miłośników pokera. W końcu Binion był założycielem i twórcą World Series of Poker. I choć technicznie jest to biografia, krytycy, tacy jak The Daily Beast, pochwalili fakt, że czyta się ją jak dramat kryminalny.

„One of a Kind: The Rise And Fall Stuey ‘The Kid’ Ungar” – N. Dalla oraz P. Alson

Podobnie jak w przypadku „Blood Aces”, ta książka również jest osobistą biografią. Historia przedstawia życie mistrza pokera – Stueya Ungara. Miłośnicy pokerowego stołu pewnie znają go jako najlepszego gracza w karty w historii hazardu.

Książka przedstawia wzloty i upadki tego światowej sławy karcianego rekina, ktory przed przeprowadzką do Vegas był rzekomo finansowany przez New York Mobsters. Ungar trzykrotnie wygrał World Series of Poker, po czym zmarł w tajemniczych okolicznościach w motelu ze striptizem w Vegas.

„Dreaming of You” – Lisa Kleypas

A tutaj mamy coś dla pań, które uwielbiają książki wydawane przez Avon Books. „Dreaming of You” to opowieść o romansie, dramacie, zmysłowości i niebezpieczeństwie, które będą fascynować czytelnika do ostatniej strony.

Treść książki skupia się na Sarze, która wywodzi się z niewinnego i zadbanego stylu życia. Wszystko to zostaje zagrożone w momencie, gdy Sara zanurza się w mrocznym świecie swojego kochanka, Dereka Cravena, który jest właścicielem elitarnego domu gier.

Opowieść ta pokazuje, jak nawet najbardziej „zadbane” panie mogą stać się największymi uwodzicielkami.